Youtube švenčia savo aštuntąjį gimtadienį


Prieš daugelį metų Pasauliniame Voratinklyje nebuvo tokios vietos, kaip Youtube. Nors tai buvo ne taip jau ir seniai – būtent prieš aštuonerius metus pradėjo veikti šis vaizdų portalas, kuris po kurio laiko tapo didžiausia pasaulyje vaizdinės medžiagos talpykla.

Youtube įkūrėjai Steve Chen (kairėje) ir Chad Hurley

Youtube įkūrėjai Steve Chen (kairėje) ir Chad Hurley

Maždaug po metų nuo tarnybos atsiradimo ją įsigijo kompanija Google, kuri už pirkinį atidavė $1,65 mlrd. Tuomet ši kaina buvo labai ir labai didelė, tačiau dabar akivaizdu, jog Google tai tapo vienu iš pelningiausių pirkinių.

Vakar Youtube atstovai savo oficialiame tinklaraštyje gimtadienio proga patalpino tam tikrą statistiką. Taigi kiekvieną minutę į Youtube vartotojai atsiunčia apie 100 valandų vaizdinės medžiagos, o tai lygu keturioms su trupučiu paroms. Atitinkamai per mėnesį į Youtube atsiunčiama apie 6 tūkst. valandų medžiagos, kuriai peržiūrėti reikėtų jau 250 parų.

Visai neseniai Youtube jau šventė vieną įdomų pasiekimą. Šių metų kovą buvo fiksuota, kad kas mėnesį unikalių Youtube lankytojų skaičius perkopė 1 mlrd. ribą. Šį mėnesį tarnyba įvedė mokamų kanalų ir paskelbė apie galimybę transliuoti vaizdinę medžiagą realiu laiku tuose kanaluose, kurių prenumeratorių skaičius pasieks 1 tūkst.

Tiesa, su Youtube ir Google atsitinka ir ne visai malonių dalykų. Visai neseniai Google nusiuntė kompanijai Microsoft pranešimą apie tai, kad Windows Phone skirta (šiek tiek perdaryta) aplikacija Youtube pažeidžia tarnybos taisykles, kadangi blokuoja reklamą. Microsoft pažadėjo leisti reklamą, tačiau už tai pareikalavo jai suteikti pilną prieigą prie Youtube API. Kaip baigsis šis konfliktas, priklausys tik nuo abiejų kompanijų ambicijų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos