Žaidimai gali padėti ligoniams, kurie gydomi chemoterapija


Naujo tyrimo rezultatai buvo publikuoti medicinos leidinyje Clinical Breast Cancer. Jame teigiama, kad online žaidimai gali padėti atstatyti kognityvines funkcijas tų žmonių, kurie buvo gydomi chemoterapija (konkrečiu atveju kalbama apie moteris, kurių organizme buvo aptikti piktybiniai pieno liaukų navikai).

family-playing-games

Žinoma, kad jokiu būdu nekalbama apie paties gydymo rezultatų pagerėjimą, tačiau pasirodė, kad video žaidimai pasižymi klinikiniais tyrimais patvirtintu efektu, kai reikia atstatyti kognityvinius sutrikimus (dėmesio sutelkimas, planavimas, daugelio užduočių atlikimas vienu metu ir t.t.).

Tyrimą atliko Stenfordo universiteto mokslininkai, kurie vaizdžiai įrodė minėtą pozityvų kompiuterinių žaidimų efektą – tyrime dalyvavo 41 pacientas, kurių buvo prašoma pažaisti online žaidimus keturis kartus per savaitę, ir taip keturis mėnesius iš eilės. Rezultatai parodė, kad teigiamas efektas, atstatant sutrikusias funkcijas, buvo pasiekiamas greičiau, nei gydymas vyktų taikant įprastinę metodiką.

Panašūs tyrimai medicinos ir psichologijos literatūroje buvo aptinkami ir anksčiau, tačiau kompiuterinių žaidimų naudojimas kompleksinėje reabilitacijoje šioje ligonių kategorijoje – tai pirmas atvejis, kuris ateityje gali tapti ne toks jau ir retas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos