Intel skaidrėse kalbama apie 14 nm Broadwell procesorių debiuto nukėlimą


Nauja Intel technologinių planų skaidrė leidžia suprasti, kad kitais metais turėję pasirodyti 14 nm Broadwell procesoriai nukeliami į kitus metus, tuo tarpu vietoj jų bus pristatyti atnaujinti Haswell modeliai.

2014 m. planuota Broadwell mikroarchitektūra turėtų debiutuoti 2015 metais. Tokiu būdu, kitais metais iš Intel didelių naujovių stacionarių kompiuterių segmente galima nelaukti. Bus galima tenkintis nebent padidintais Haswell taktiniais dažniais ir kitais mažai pastebimais pakeitimais. Tikėtina, kad Intel pasieks 4 GHz ribą, tačiau matant kompanijos ketinimus siekti kuo didesnio energetinio efektyvumo, to gali ir nenutikti. Tokiu būdu, AMD konkurento savo 5 GHz procesoriams taip ir nesulauks.

Haswell-Refresh

Beje, šiemet Haswell procesorių asortimento didinimas dar nėra baigtas. III ketvirtyje mūsų laukia modelis Core i7-4771, kuris pakeis šiuo metu rinkoje esantį Core i7-4770. Tuo pačiu metu turėtų debiutuoti ir šešių branduolių Ivy Bridge-E procesoriai, kuriems skirta LGA 2011 platforma ir Intel X79 mikroschemų rinkinys.

haswell-e-asortimentas

Atnaujintiems Haswell procesoriams bus skirti mikroschemų rinkiniai Intel Z97 ir H97, kurie kartu bus suderinami ir su Broadwell atstovais. Jie palaikys SATA Express sąsaja su 10-16 Gbit/s duomenų pralaidumu (dabartiniai SATA-III gali pasigirti 6.0 Gbit/s). 2014 m. antroje pusėje laukiama Haswell-E pasirodymo. Spėjama, kad jie atneš ilgai lauktą DDR4 atminties palaikymą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos