Po kelių metų 80% Acer nešiojamų kompiuterių turės sensorinius ekranus


Sensorinė sąsaja, kuri nuo seno buvo naudojama specializuotuose kompiuteriuose ir terminaluose, augant išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių paklausai, išpopuliarėjo ypač greitai. Microsoft bandymai priversti vartotojus sensorine Windows 8 sąsaja, jei tikėti ekspertai pateikiama informacija, ypatingos įtakos rinkai nepadarė – daugiausia įtakos sensorinių ekranų populiarumui dabar daro planšetiniai kompiuteriai, o čia Microsoft pozicijos yra ypač silpnos.

acer-aspire-s5-ultrabook

Naujienų agentūra Reuters, kuri remiasi eiliniais kompanijos Acer vadovo J.T. Wang pasisakymais, praneša, jog 2013 metų pabaigoje Acer nešiojamų kompiuterių su sensoriniu ekranu dalis bendroje masėje sudarys apie 30-35%. Tiesa, kartu reikėtų pažymėti, kad visa bus realu tik tuo atveju, kai nebus stebimas toks didelis sensorinių ekranų deficitas, o kartu kris jų kainos. Antra vertus, labai mažai tikėtina, kad šie du procesai vyks vienu metu. Acer prezidentas tikisi, kad šiemet stacionarių kompiuterių pardavimai kris ir toliau, tuo tarpu planšetinių ir nešiojamų kompiuterių išaugs maždaug 10-15%.

2015 metais, jei tikėti Acer vadovo prognozėmis, produktų su sensorine įvestimi kompanijos asortimente gali išaugti iki 80%. Įdomu tai, kad jau 2016 metais šis rodiklis gali pasiekti visus 100%. Antra vertus, rinkos analitikai tokių drąsių prognozių nedaro, teigdami, kad 2016 metais tik 25% nešiojamų kompiuterių gaus sensorinius ekranus.

Beje, viename iš naujausių interviu J.T. Wang eilinį kartą išsakė abejones, ar kompanijai Acer verta išleisti planšetinių kompiuterių su operacine sistema Windows RT. Jo teigimu, ši Microsoft programinė platforma labai menkai įtakoja rinką, taigi Acer vadovybė galutinio sprendimo dėl tokio produkto pasirodymo kompanijos asortimente dar nepriėmė. Panašu, kad didelės įtakos apsisprendimui neturėjo ir Microsoft pasisakymai dėl galimybės mažinti Windows RT kainas bei leidimas kurti planšetes su mažesniais nei 10“ ekranais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos