AMD ketina gerinti savo padėtį, kurdama procesorius mikroserveriams


Išlaidos elektros energijai auga kartu su naudojamų serverių kiekiu, todėl kai kurių užduočių apdorojimui tikslinga naudoti taip vadinamus mikroserverius, kurie turi labai daug, ne per galingiausių, tačiau energetiškai efektyvių branduolių. Būtent ši tendencija turėti atverti duris ARM architektūros procesoriams į serverių segmentą.

Kompanija AMD neseniai pristatė procesorius Opteron X (Kyoto), kuriuose įdiegti x86 architektūros Jaguar branduoliai ir grafikos posistemė Radeon HD 8xxx (GCN). Kaip jau žinoma, šie procesoriai taps Intel Centerton procesorių serijos konkurentais. Antra vertus, konkurentai irgi nesnaudžia – greitu metu Intel išleis 22 nm procesorius Avoton su Silvermon architektūra. Žodžiu, konkurencija diena iš dienos aštrėja. Ir kur visa tai nuves kompaniją AMD po kelerių metų?

amd-magny-cours-die

Barron’s analitikai prognozuoja, jog įsigijusi kompaniją SeaMicro – tikrus pionierius mikroserverių kūrimo srityje – kompanija AMD jau 2015 metais galės padidinti metinį pajamų lygį nuo 2012 m. uždirbtų $5,4 mlrd. iki $7 mlrd., tuo tarpu šio gamintojo akcijų kaina perkops $8. Andrew Feldman, vienas iš SeaMicro įkūrėjų, yra pilnas ryžto pasistumdyti su Intel serverių segmente, pasitelkiant būtent AMD mikroserverius.

Beje, tas pats Andrew Feldman pareiškė, kad 2014 m. pasirodysiantys AMD procesoriai galės sėkmingai konkuruoti su Intel Avoton serijos mikroschemomis. Kai kurias detales apie savo planus serverių segmente paviešino ir pati AMD.

Kompanijos teigimu, 2014 m. pirmoje pusėje dabar rinkoje esantys 2-8 branduolių Opteron 6300 ir Opteron 4300 su Piledriver architektūra vietą užleis procesoriams Warsaw. Naujokai bus suderinami su dabartine infrastruktūra, tačiau tai bus variantai su 12 ir 16 branduolių. Čia žadamas geresnis spartos ir energijos suvartojimo santykis. Procesoriai Warsaw priklauso platformai AMD Open 3.0 Server.

Opteron 3300 serija užleis vietą modeliams Berlin. Šie turės 28 nm skaičiavimų branduolius, čia rasime ir klasikinius procesorius (iki keturių Steamroller branduolių), ir APU, kurie palaiko heterogeninių skaičiavimų technologiją HUMA. Pastaroji suteiks unifikuotą prieigą prie atminties skirtingų rūšių ir architektūrų branduoliams.

AMD_2013-2014_serverroadmap_big

AMD „brangakmeniu“ serverių segmente taps Seattle procesoriai. Jei dabartiniai Opteron X apjungia Jaguar ir GCN branduolius, tai Seattle apskritai atsisakys x86 architektūros ARM naudai. Šie naujokai turėtų pasirodyti 2014 m. antroje pusėje, juose rasime 8 ar 16 branduolių Cortex-A57, veikiančiu didesniu nei 2 GHz dažniu. Juose esantis kontroleris palaikys iki 128 GB operatyvios atminties, bus integruotas 10 Gigabit Ethernet modulis, specializuoti blokai (pavyzdžiui, šifravimo arba duomenų suspaudimo), taip pat Freedom Fabric kontroleris.

Savo sparta AMD Seattle procesoriai maždaug 2-4 kartus lenks modelius Opteron X, tuo pačiu metu pirmųjų energetinis efektyvumas bus didesnis. 2014 m. I ketvirtyje AMD planuoja partneriams pateikti pirmuosius testinius Seattle egzempliorius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos