Amerikiečiai neprieštarauja, kad vyriausybė klausytųsi jų telefonų pokalbių, tikrintų paštą


Dar visai neseniai atrodė, kad Jungtinėse Valstijoje visi sunerimę dėl to, kad šios šalies Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) klausosi visų piliečių telefoninių pokalbių, seka jų veiksmus Internete ir t.t. Tačiau kompanijos Pew atlikta apklausa leidžia kalbėti apie tai, kad amerikiečiai ne tik nemato visame tame nieko blogo, tačiau netgi palaiko tokios vyriausybinių institucijų veiksmus.

Panašu, kad kilęs JAV piliečių pasiklausymo skandalas bus ramiai nugramzdintas užmarštin

Panašu, kad kilęs JAV piliečių pasiklausymo skandalas bus ramiai nugramzdintas užmarštin

Tyrimo rezultatai rodo, kad 56% apklaustų JAV gyventojų mano, jog specialiųjų tarnybų sekami piliečių skambučių meta duomenys – tai absoliučiai normalus dalykas (juk kalbama apie kovą prieš terorizmą). 41% apklaustųjų tokią valdžios institucijų elgseną laiko nepriimtina, tuo tarpu 62% visų apklaustųjų mano, kad teroristų persekiojimas yra svarbiau už šalies piliečių privatų gyvenimą.

Kaip nekeista, kalbant apie elektroninio susirašinėjimo stebėjimą, situacija kiek kitokia: el. pašto sekimą palaiko 52% amerikiečių. Kodėl? Galbūt todėl, kad žmonės tiesiog nebepraneša vienas kitam svarbių dalykų telefonu, o viską perduoti stengiasi elektroniniu būdu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos