WWDC 2013: vidumi ir išore atnaujintos Apple iOS 7 anonsas


ios-7-announcement

San Franciske vykstančioje konferencijoje Apple anonsavo iOS 7 – vieną didžiausių savo mobilios operacinės sistemos atnaujinimų. Pirmą kartą buvo vienu metu pakeista tiek sistemos dizainas, tiek ir bendra architektūra. Kompanija iš Kupertino paskutinius keletą metų buvo kaltinama idėjų stagnacija, inovacijų stoka ir visišku nesiskaitymu su tendencijomis, kurias diktuoja mobili rinka. Anonsuodama iOS 7, kompanija Apple visą kritikus užtildė.

Išorinis dizainas

Istorija su vartotojo sąsajos dizaino keitimu prasidėjo po iOS padalinio direktoriaus Scott Forstall pasitraukimo iš vadovo pareigų 2012 m. spalio mėnesį. Tuomet jis dėl nuolatinių konfliktinių situacijų su nauja Apple vadovybe ir Tim Cook asmeniškai turėjo priimti sprendimą atsistatydinti. Permainos lėmė, kad seras Jonathan Ive ėmėsi projektuoti naujosios iOS 7 vartotojo sąsają.

ios7-beta-03

Taigi visų pirma į akis krenta pakeistas iOS stilius – jei anksčiau mygtukai buvo ne tik apvalaini, tačiau ir tūriniai, tai dabar ikonos tapo plokščios. Ši stilistika atkartojama visuose sistemos elementuose. Be to, iOS 7 atsirado animuoti ekrano paveikslėliai (analogiškai kaip ir Android), pastebimas paralakso efektas, keičiant įrenginio vietą erdvėje. Apple inžinieriai įdiegė specialų jungiklių valdiklį, kurių dėka vartotojas gali greitai pakeisti Wi-Fi, Bluetooth, multimedia grotuvo, žibintuvėlio būseną. Šis valdiklis gali būti pasiekiamas ir iš blokavimo ekrano, kuris taip pat buvo modifikuotas.

ios7-beta-07

Kas slepiasi po „kapotu“?

iOS 7 pakeistas „Multitasking“ technologijos funkcionavimas. Dabar jis intelektualesnis, atsirado daugiau galimybių viską suasmeninti. Pagal nutylėjimą iOS 7 gali būti atliekama viena užduotis vienu metu, kurią atlieka vartotojo aktyvuota programa. Foniniai procesai tokiu būdu užlaikomi, palikdami veikti tik „Push“ pranešimus.

ios7-beta-02

Dabar sistema analizuos vienu ar kitų programų naudojimo laiką ir dažnumą, ir jei programa naudojama dažnai, jis galės tam tikrą laiką veikti ir foniniu režimu. Antra vertus, visa tai bus automatizuota ir priklausys nuo akumuliatoriaus talpos, signalo kokybės ir daugybės kitų faktorių. Apple inžinieriai vis tik nusprendė, kad baterijos darbo laikas yra svarbiau už galimybę vienu metu dirbti su keliomis programomis.

ios7-beta-02

Siri taip pat buvo patobulinta, taip siekiant pavyti savo artimiausią konkurentą Google Now. Balso asistentas dabar gali pasinaudoti Twitter ir Wikipedia duomenimis, formuojant daug tikslesnius atsakymus. Paieškos sistemos pagrindu tapo Microsoft Bing. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas mokantys vartotojai galės pasirinkti iš kelių Siri balsų – vyriško ir moteriško. Vis tik pats asistentas poliglotu netapo, taigi lietuvių kalbos tikėtis nereikėtų.

Kritikos taip pat neišvengta

Kompanijai Apple operacinės sistema iOS 7 beta versijos pasirodymas – tai rimtas iššūkis. Ekspertai pažymi, kad naujos koncepcijos, kurios įgyvendintos naujoje operacinėje sistemoje, prieštarauja tradiciniams postulatams (pavyzdžiui, ankstesnėms iOS versijoms būdingas skevomorfizmas tampa istorija), o tai gali trikdyti vartotoją, kuris jau pripratęs prie susiformavusios sistemos išvaizdos.

ios7-iphone

Po Apple prezentacijos kompanija jau buvo nuteista už tai, kad nauja sistema yra idėjų kompiliacija – neva visa tai jau matyta HP webOS, Blackberry, MeeGo, Android or Windows Phone, todėl Apple teks įtikinti vartotojus, kad būtent jų pasirinktas sprendimas yra geriausias.

iOS 7 debiutas ir suderinamumas

Pranešama, kad galutinė iOS 7 versija turėtų pasirodyti 2013 m. rudenį, operacinė sistema debiutuos kartu su naujos kartos iPhone. Norintiems atsinaujinti vartotojams reikėtų priminti, kad iOS 7 gaus iPhone 4 (ir naujesnių telefonų) bei iPad 2, iPad mini (ir naujesnių planšetinių kompiuterių) savininkai. Neliks nuskriausti ir iPod grotuvų turėtojai (reikės penktos kartos arba naujesnės versijos).

ios7-beta-06

3 komentarai (-ų)

 1. Andrius parašė:

  Palyginus su dabartine iOS 6, galiu pasakyti jog man patiko šis naujasis dizainas. O ten kažkokios kalbos jog bus kaip Windows 8, yra šnipštas. Laabai nežymiai suplokštintos ikonos, kas tik į pliusą. Džiaugiuosi jog daugiau atsisakyta ir nuobodžiosios baltos/pilkos spalvos telefono kontroliavime.

 2. Mantas parašė:

  „Dabar sistema analizuos vienu ar kitų programų naudojimo laiką ir dažnumą, ir jei programa naudojama dažnai, jis galės tam tikrą laiką veikti ir foniniu režimu. Antra vertus, visa tai bus automatizuota ir priklausys nuo akumuliatoriaus talpos, signalo kokybės ir daugybės kitų faktorių. Apple inžinieriai vis tik nusprendė, kad baterijos darbo laikas yra svarbiau už galimybę vienu metu dirbti su keliomis programomis.“

  Man taip atrodo ar bus prastas multitaskingas?

 3. Paispiktinęs parašė:

  Daugiau naujienų rašykit!!! Nėra ką skaityti!!!


Kitos kategorijos naujienos