WWDC 2013: Apple pristatė naują operacinę sistemą Mac OS X Mavericks


Kūrėjams skirtoje konferencijoje WWDC 2013 kompanija Apple anonsavo naują operacinę sistemą Mac OS X Mavericks, kuris bus skirta stacionariems ir nešiojamiems kompiuteriams. Kompanija atsisakė naudoti kodinius pavadinimus, skirtus didelių kačių garbei, o pasirinko vieno iš Kalifornijos pliažų pavadinimą. Taigi kas naujo?

finder_2x-680

Failų valdymo programoje Finder atsirado naujos kortelės, kurios leidžia surinkti visus langus, kurie paprastai daugindavosi pavojingais tempais. Be to, failams nuo šiol galima priskirti žymas ir grupuoti juos pagal šias žymas programoje Finder. Tokiu būdu, vėliau nereikės kankintis su failų paieška, kai reikia kurti vieną ar kitą projektą.

Taip pat patobulintas kelių monitorių palaikymas – dabar kiekviename iš ekranų galima pasinaudoti įrankių juosta ir meniu. Tai, ką vartotojas daro viename ekrane, neatsispindi kitame – galima skirtingų programų langus valdyti nepriklausomai. Taip pat žmonės, kurie prijungia papildomą ekraną televizoriuje per AirPlay, gaus dar vieną pilnavertį darbastalį.

safari_topsites_2x-680

Technologijos, įdiegtos į naują operacinę sistemą, leidžia 72% sumažinti procesoriaus aktyvumą, o tai leis taupyti resursus ir baterijos talpą. Mac OS X Mavericks suspaudžia neaktyvius duomenis atmintyje realiu laiku, kad būtų galima atmintį atlaisvinti kitoms funkcijoms.

Naršyklė Safari gavo naują namų ekraną su dažnai lankomais puslapiais, taip pat bendrą šoninę juostą kortelėms, skaitymų sąrašą (straipsniai, kurie suformuoja bendrą prasukamą juostą) ir bendras Twitter bei LinkedIn nuorodas.

Be to, buvo pristatyta tarnyba iCloud Keychain, kuri „debesyje“ saugos visus vartotojo slaptažodžius ir netgi kreditinių kortelių numerius. Šie duomenys visuomet šifruojami ir sinchronizuojami tarp Apple įrenginių. Tingiems ir nežinantiems apie visuotinę vartotojų sekimo programą PRISM žmonėms tokia Apple tarnyba bus tikrai patogus sprendimas.

maps_features_2x-680

Anonsuoti ir aplikacijų „push“ pranešimai, kurie bus rodomi vartotojui tuomet, kai kompiuteris prabus iš miego režimo. Taip pat visos aplikacijos atsinaujins fone, be būtinybės spausti mygtuką „atnaujinti“.

Aplikacija „Žemėlapiai“ atsirado ir Mac OS X – tai tie pats žemėlapiai, dėl kurių Apple turėjo galybę problemų, o Tim Cook savo laiku netgi turėjo visų vartotojų atsiprašyti bei paprašyti kantrybės. Šiandien Apple žemėlapiai smarkiai patobulinti. Be to, iš iOS į Mac OS X Mavericks atkeliavo knygų skaityklė iBooks, kuri leis mėgautis knygomis ir stacionaraus bei nešiojamo kompiuterio ekrane (jei tik bus noro).

2 komentarai (-ų)

  1. Pasipiktinęs parašė:

    Taigi OS išliko tokia pat nuobodi…

    • guru parašė:

      o tai norėjai, kad su nauja mac os tau timas cookas ant desktopo sušoktų? tada nenuobodi os būtų? 😀


Kitos kategorijos naujienos