WWDC 2013: Apple anonsavo radikaliai perdarytą Mac Pro


Kūrėjams skirtos Apple konferencijoje WWDC 2013 didžiausia „geležine“ naujiena tapo visiškai perdaryta darbo stotis Mac Pro, kuri skirta su grafika dirbantiems profesionalams. Pastarasis kompiuteris griauna ne tik stereotipus, tačiau tikėtina, kad tai gali tapti nauja stacionarių kompiuterių plėtros kryptimi.

mac-pro-00

Apple dizainerių ir inžinierių meistriškumą iliustruoja tai, kad smarkiai išaugęs kompiuterio galingumas sutilpo į 8 kartus mažesnį korpusą, nei ankstesnės kartos Mac Pro. Naujojo sprendimo aukštis sudaro vos 25 cm, tuo tarpu diametras – 16,8 cm.

mac-pro-01

Korpusas yra cilindro formos, padarytas iš aliuminio, įrenginiui suteiktos apvalios formos, komplektuojančiuos dalys yra stačiakampio formos, o tai dar kartą pabrėžią Apple dizainerišką požiūrį. Kompanijos atstovai pareiškė, kad nauja Mac Pro dizaino koncepcija skirta naudojimui per artimiausią dešimtmetį.

mac-pro-02

Susižavėjimą turi sukelti ir aparatinė įranga. Viduje vietą surado 12 branduolių 256 bitų Intel Xeon procesorius, du profesionalūs grafiniai adapteriai AMD FirePro su 6 GB atminties bei 7 TFLOPs produktyvumo lygiu. Vaizdo posistemė leis prijungti 3 monitorius su Ulra HD 4K raiška.

Naudojama DDR3-1866 MHz operatyvioji atmintis, palaikoma ECC technologija, visam tam skirtas keturių kanalų atminties kontroleris su padvigubintu iki 60 Gbit/s duomenų pralaidumu. PCIe 3.0 magistralės pralaidumas sudaro 40 Gbit/s.

mac-pro-03

Duomenų kaupiklių posistemė naudoja PCI Express magistralė, o tai reiškia, kad duomenų skaitymo sparta siekia įspūdingus 1,25 GB/s. Kadangi bus naudojama NAND Flash atmintis, jos maksimalus kiekis bus ribotas, taigi teks pasinaudoti išoriniais kaupikliais. Kaip ir buvo galima tikėtis, Apple atsisakė „seniena“ išvadinto optinio diskų įrenginio, nors šiuo atveju jis ir nebūtų tilpęs. Atminties kortelių skaitytuvui, panašu, vietos taip pat neliko.

mac-pro-04

Naujos kartos Mac Pro įdiegta Thunderbolt 2 sąsaja su 20 Gbit/s duomenų pralaidumu abejomis kryptimis. Nugarinėje dalyje įdiegti net 6 tokie lizdai, taigi iš viso prie jų galima prijungti net 36 įvairius įrenginius. Taip pat rasime keturis USB 3.0, kelis Gigabit Ethernet, HDMI 1.4 ir kelias 3,5 mm garso išvestis. Atitinkami lizdai turi LED pašvietimą. Už bevielį ryšį atsakingi moduliai Wi-Fi 802.11ac ir Bluetooth 4.0.

mac-pro-05

Iš naujovių galima paminėti turbininę aušinimo sistemą. Aliuminio radiatorius – trikampio formos, jis išlenda į korpuso išorę, prie jo pritvirtinta motininė plokštė ir abu grafiniai adapteriai su unikalia plokštės forma. Virš radiatoriaus yra vienintelis ventiliatorius su ypatinga sparnelių konstrukcija; karštas oras nukreipiamas į korpuso viršų. Apačioje taip pat yra ventiliacinės angos.

mac-pro-06

Vieningas radiatorius leidžia suvidurkinti trijų pagrindinių ir kitų komponentų temperatūrą, taip pasiekiant efektyvų aušinimo lygį, tačiau neviršijant komfortiško triukšmo lygio. Panašiu būdu šiandien veikia skysčių aušinimo sistemos.

mac-pro-08

Apple pabrėžė, kad naujos kartos Mac Pro surenkami JAV teritorijoje; kompiuterio gamyboje dalyvauja kompanijos iš daugiau nei dešimties JAV valstijų. Teigiama, kad darbo stotis prekyboje pasirodys 2013 metais.

Savo produktyvumo lygiu naujasis Mac Pro pirmtaką lenkia ne mažiau kaip du kartus, nors matmenys sumažėjo labai žymiai. Antrą konferencijos WWDC dieną kompanija Pixar pažadėjo parodyti su šiuo kompiuteriu sukurtą animaciją, kuri bus demonstruojama išskirtinai realiu laiku, kad būtų galima įsitikinti Mac Pro galimybėmis.

Vienas komentaras

  1. Remigijus parašė:

    Seniai reikia atsisakyti Optinių įrenginių, aš pats nebepamenu, kada naudojau CD ar DVD… Tam yra USB External CD/DVD. Aš už tai, nors kiti apmėtys mane akmenimis.


Kitos kategorijos naujienos