ARM laiko kompaktiškus branduolius savo privalumu


Ilgą laiką mobilių įrenginių segmente ARM laikėsi pozicijos, kad atitinkami procesoriai turi daug mažesnį energijos suvartojimo lygį, o tai leidžia ne tik kurti kompaktiškus įrenginius be aktyvios aušinimo sistemos, tačiau ir leidžia aprūpinti ilgu baterijos darbo laiku, esant kukliems pačios baterijos matmenims ir kainai.

Kompanija Intel neseniai vykusioje parodoje Computex 2013 bandė įrodyti, kad jos procesorių daugiau nereikia laikyti godžiais energijai ir karštais. Galų gale, jai pavyko sukurti planetinio kompiuterio su Haswell kartos procesoriumi prototipą, kurio aušinimo sistema apsiėjo be ventiliatoriaus. Anksčiau Intel bandė „užsmaugti“ ARM stovyklą savo naujų technologinių procesų įsisavinimo sparta, kadangi tai galėjo kompensuoti daug didesnius procesorių „apetitus“.

ARM atstovai, duodami interviu puslapiui VR-Zone, prisipažino, kad britų kompanija vis dar jaučiasi pranašesnė prieš Intel, kadangi kuria daug mažesnius procesorių branduolius. Jei paimtume Cortex-A7 architektūrą ir 28 nm technologinį procesą, čia skaičiavimų branduoliai yra dešimt kartų mažesni nei Medfield kartos Atom procesorių, kurie naudoja 32 nm technologiją. Pasirodžius atitinkamiems 22 nm procesoriams, Intel šį skirtumą turėtų sumažinti.

Net ir savo sparta Medfiel procesorius lenkiantys Cortex-A15 branduoliai savo fiziniais matmenimis yra du kartus mažesni, teigė ARM atstovai. Tai vienas iš didžiausių ARM technologijų privalumų. Juo labiau, kad greitu metu jie bus naudojami ne tik mobiliuose įrenginiuose, tačiau ir serveriuose, kur plėtros galimybės yra labai svarbios. Į vieną serverį galima sutalpinti daugiau kompaktiškų procesorių.

Kitais metais ARM partneriai pradės naudoti 20 nm technologiją, taigi produktyvumo lygis, perskaičiavus vienam suvartotam energijos vienetui, eilinį kartą išaugs.

Beje, ARM atstovai netiki procesorių Haswell galimybe dirbti planetiniuose kompiuteriuose. Akivaizdu, jog atitinkamo prototipo demonstracija britų kompanijos atstovų neįtikino.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos