ASUS PQ321: pirmasis kompanijos monitorius su Ultra HD (4K) raiška


Paskutiniu metu daugelyje kompiuterinių parodų anonsuojami monitoriai su Ultra HD (4K) raiška. Vienu iš tokių tapo ASUS PQ321, kuris vakar pademonstruotas parodoje Computex 2013. Monitorius turi 31,5“ įstrižainės ekraną su IPS matrica, kraštinių santykis – 16:9, tuo tarpu raiška siekia 3840 x 2160 taškų.

ASUS-PQ321-UltraHD-4K

Metų pradžioje vykusioje parodoje CES 2013 buvo demonstruojami analogiški televizoriai, tačiau pagrindinė dabartinių ekranų ypatybė yra tai, kad gamintojas pavyko Ultra HD raiška įsprausti į mažesnius nei 32“  įstrižainės monitorius.

Sausio mėnesį daug triukšmo sukėlęs televizorius Samsung UN85S9 turėjo tokią pačią raišką, tik įstrižainė siekė jau 85“. Vis tik jį naudoti kaip kompiuterinį monitorių buvo sudėtinga. Kai kas juokavo, kad norint pažiūrėti laiką, tektų pakilti nuo krėslo ir iki užduočių juostos, kur rodomas laikas, eiti pėsčiomis.

ASUS PQ321 – visa kas kita. Tokį monitorių galima patalpinti ant stalo, jis nei per platus, kartu kompaktiškas tokiai raiškai. Monitoriaus storis – 35 mm, jame naudojamas LED pašvietimas. Šiandien tai vienas ploniausių 4K monitorių. Bus naudojamas 10 bitų spalvų perdavimo gylis. Maksimalus ryškumas – 350 cd/m2, reakcijos laikas – 8 ms (GtG).

PQ321Q_Side

Kaip ir kiti multimedia monitoriai, ASUS PQ321 turi integruotą garso posistemę. Dizainas sukurtas tokiu būdu, kad sunkiai galima pasakyti, kur yra 2 W galios garsiakalbiai. Stovas turi tris padėtis – galima reguliuoti aukštį, pasukimo ir pavertimo kampą. Iš vaizdo įvesčių prieinamos HDMI ir DisplayPort. Palaikoma PiP (Picture-in-Picture) funkcija. Orientacinė kaina – 3800 JAV dolerių (~ 10 000 lt).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos