Būriai mažyčių lėktuvėlių padės mokslininkams tirti uraganus


Kai mes kalbame apie uraganų tyrinėjimo įrangą, turbūt galvojame apie kokius nors galingus lėktuvus ar bepiločius skraidymo aparatus, kurie gali priešintis dideliems vėjo gūsiams. Tačiau profesorius Kamran Mohseni ir Floridos universiteto (JAV) mano kiek kitaip.

hurricane-drones

Jo vadovaujama komanda kuria mažyčius ir lengvus lėktuvėlius, kuriuos vėjas lengvai pagriebia ir kurie taip pat lengvai rinks informaciją apie uraganą. Dabar jis dirba prie tokių įrenginių prototipo. Lėktuvėlių ilgis sudarys apie 15 cm, ir sveria jie „maždaug kaip iPod nano“, jei tikėti profesoriaus žodžiais.

Kiekvieno tokio lėktuvėlio kaina sudaro apie 250 JAV dolerių (~ 650 lt), tačiau kai juos bus pradėta gaminti masiškai, šis skaičius smarkiai sumažės. Profesoriaus sukurta metodika numato, kad į uraganą bus paleista nuo dešimties iki šimto tokių įrenginių, kurie bus valdomi distanciniu būdu iš saugaus atstumo.

hurricane-drones-02

Specialiu algoritmu bus paskaičiuota, kur jie turėtų skristi, kad patektų į uraganą. Priskridę prie jo, lėktuvėliai išjungs motorus, o vėliau, kai atsiras prie surinkimo vietos, variklius vėl įjungs, kad galėtų sėkmingai nusileisti. Toks darbas leis sutaupyti elektros energijos.

Į lėktuvėlius bus įmontuoti slėgio, temperatūros, drėgmės ir pozicionavimo davikliai. Pastarieji sprendimai galės netgi suformuoti bevielį tinklą, kurio dėka palaikys ryšį vienas su kitu. Profesorius Kamran Mohseni žada pradėti lėktuvėlių bandymus po 2-3 metų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos