E3 2013: paskelbta Sony PlayStation 4 kaina


Renginyje E3 2013 kompanija Sony, kaip ir jos pagrindinis konkurentas Microsoft, atskleidė informaciją apie naujos kartos žaidimų konsolės PlayStation 4 (PS4) kainą ir prekybos pradžios datą. Taip pat japonų gamintojas atskleidė naujos konsolės išvaizdą, kuri iki tol buvo akylai slepiama. Ir ką mes matome? Ir vėl ilgą, kampuotą dizainą, primenantį XX a. paskutiniu dešimtmečio VHS vaizdo magnetofoną.

ps4_1

Ekspertai juokauja, kad Sony tokį dizainą pasirinko greičiausiai ne dėl to, kad išsigando Apple teisminių ieškinių dėl apvalių formų stačiakampio patento pažeidimo. Matyt, retro stilius sugrįžta, nors Apple su savo naujuoju Mac Pro bando įtikinti, kad viskas yra atvirkščiai. Kaip ir PS3 atveju, konsolė gali būti tiek vertikalioje, tiek horizontalioje padėtyje.

Galiausiai PlayStation 4 kaina. JAV rinkoje konsolė kainuos $399, Europoje – 399 eurus, D. Britanijoje – 349 svarus. Tokiu būdu, Sony PS4 bus $100 pigesnė nei Microsoft Xbox One. Reikia atkreipti dėmesį, kad PS4 komplekte rasime žaidimų kontrolerį ir pačią konsolę, tuo tarpu su Xbox One dar rasime ir kamerą – sensorių Kinect. Tai ir lemia kainos skirtumą, kadangi Sony PlayStation 4 Eye kamera parduodama atskirai. Galbūt tai kažkam ir bus esminis skirtumas, kadangi abiejų konsolių „geležis“ beveik nesiskiria.

ps4_2

Priminsime, kad abi konsolės turi 8 branduolių AMD procesorių su Jaguar architektūra ir Radeon HD 8000 (GCN) grafikos posistemę. Skirtumai slypi atminties posistemėje PlayStation 4 turi GDDR5, tuo tarpu Xbox One – DDR3. Be to, Microsoft konsolė turi atminties bloką eDRAM, kuris padeda GPU darbui, o tai gali šiek tiek kompensuoti atsilikimą nuo spartesnės GDDR5.

Prekyboje Sony PlayStation 4 pasirodys mėnesiu vėliau nei Xbox One. Jei Microsoft konsolė debiutuos lapkričio mėnesį, tai Sony produktas – gruodžio pabaigoje. Rezervuoti naujos kartos konsoles (abiejų kompanijų) galima Amazon, Gamestop ir Best Buy.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos