E3 rodytos Xbox One galimybės buvo tik akių dūmimas


Paaiškėjo, jog kompanija Microsoft renginyje E3 2013 rodė žaidimus, panaudodama ne konsolę Xbox One, o taip vadinamą emuliatorių (devkit), kuris buvo įdiegtas į PC sistemą su operacine sistema Windows 7 (taip taip, netgi ne Windows 8).

xbox-one-muliazas-01

Parodoje E3 buvo pastatyti stendai, kurie neva demonstravo Xbox One galimybes, tačiau pasirodė, kad iš naujos konsolės „šaknys“ visai ne konsolinės. Ši istorija žaibiškai paplito po visus teminius puslapius ir forumus, vartotojai ėmėsi netgi savų tyrimų. Iš publikuotų fotografijų ir juose esančių užuominų buvo konstatuota, kad Microsoft pasinaudojo HP stacionariais kompiuteriais su Intel LGA 2011 procesoriai, tuo tarpu už grafikos posistemę buvo atsakingi nVidia GeForce GTX 700 serijos modeliai.

xbox-one-muliazas-02

Alyvos į ugnį įpylė ir Playstation 4 skirtų žaidimų kūrėjai (pasižymėjo studija Sucker Punch, kuri yra Infamous: Second Son projekto autorė). Pastarieji pareiškė, jog renginyje E3 žaidimai buvo demonstruojami, pasinaudojant tikrais PS4.

Microsoft toks atvejis nėra pirmas. Xbox 360 pristatymo metu korporacija sėkmingai pasinaudojo Apple stacionariais kompiuteriais Power Mac G5. Pastarasis įvykis dar labiau patvirtina abejones, jog Xbox One praktiškai nelabai skiriasi nuo standartinės PC platformos su operacine sistema Windows.

Visa ši istorija kompanijai Microsoft tikrai ne į naudą, tačiau programinės įrangos giganto atstovai kol kas išlaiko „kapų tylą“ – matyt, korporacija dar turi tam tikrų problemų su galinčiais sėkmingai dirbti serijiniais Xbox One modeliais. Reikia manyti, kad po tokių faktų PS4 užsakymų skaičius dar labiau lenks Xbox One, nors atotrūkis Sony konsolės naudai (bent jau el. parduotuvėje Amazon) ir dabar akivaizdus.

4 komentarai (-ų)

 1. Ignas parašė:

  pffff… xbox o ne… PS4 daug geriau

 2. trm parašė:

  Žodžiu, xbox one sudaužytas galutinai. Pagarba Sony ir rytietiškai išminčiai sulaukti konkurentų detalių atskleidimo ir jų trūkumus paversti savo pranašumais. Čia, vaikai, buvo korporacinis „Karo menas“.

 3. Dio parašė:

  Nuo pirmi playstation palaikiau sony ir ju konsole:) ir taip toliau darysiu:) nedaug yra kompaniju kurios gali nenuvilti per tiek daug metu!:)
  PS4 for the win:)

 4. trololo parašė:

  žmonės… devkit yra normalus dalykas ir PC platforma šiuo atveju tam tinka kuo puikiausiai, jūs galvojat PS4 buvo galutinis hardware? Nesapnuokit. Visais laikais devkit buvo ir bus, niekas ant galutinio hardware nekuria, developinimo procesui reikia kur kas galingesnių kompų, kad pavežti debuginimo kodą.

  Aišku, kaip jau tapo madinga stumt and xbox one tai ir čia ale „naujas“ straipsnis. Nepalaikau xbox one, pats pirkčiau PS4, nedvejodamas, bet šitokie straipsniai tai pieva.


Kitos kategorijos naujienos