Europoje vis populiaresni nebrangūs išmanieji telefonai


Iki šiol buvo priimta manyti, kad nebrangūs išmanieji telefonai dažniausiai perkami besivystančiose šalyse, kur toks įrenginys tampa vieninteliu „tarpininku“ tarp vartotojo ir Interneto. Vis tik kompanijos IDC analitikai mano, jog ekonominės krizės pasekmių krečiama Europa atsisako brangių išmaniųjų telefonų, tad paskutiniu metu stebima tokių mobilių įrenginių pigimo tendencija.

Woman-Using-SmartPhone

Teigiama, kad Europos mobilių telefonų rinka per metus susitraukė 4,2% iki 43,6 mln. vienetų. Taip vadinami „feature phones“ – pažangūs telefonai, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali būti vadinami išmaniaisiais, per metus krito 31% iki 12 mln. vienetų. Net ir išmaniųjų telefonų realizacija šių metų I ketvirtyje padidėjo vos 12% iki 31,6 mln., o tai yra lėčiausi tempai nuo 2004 metų.

Stebimas persisotinimo procesas, ypač Šiaurės Europos šalyse. Žmonės naudojasi išmaniaisiais telefonais ilgiau, nei anksčiau, o mobiliojo ryšio operatoriai mažina subsidijų apimtis, kurios stimuliuodavo vartotoją sudaryti ilgalaikę sutartį, perkant išmanųjį telefoną.

IDC teigimu, Vakarų Europoje stebimi vartotojų bazės kokybiniai pokyčiai. Dabar išmaniuosius telefonus perka tie žmonės, kurie anksčiau naudojosi „pažangiais“ mobiliais įrenginiais, tačiau dabar tiesiog įsigyja nebrangius išmaniuosius telefonus, nes yra įtakojami aplinkos ir reklamos. Iš esmės, jie ir toliau galėtų apsieiti be išmaniojo telefono, tačiau pradinio lygio modelių kaina tokia maža, kad alternatyvų įsigyti neapsimoka.

Jei Europos rinką padalintume įvairiems gamintojams, Samsung užima lyderės pozicijas (46%), antroje vietoje – Apple (14%), Nokia jai nė kiek nenusileidžia (14%), tuo tarpu penketuką užbaigia Sony ir LG – atitinkamai 7% ir 6% užimamos rinkos.

Jei žvelgtume tik į išmaniuosius telefonus, Nokia atitektų tik 5-oji vieta (5%). Android užima 69% mobilių operacinių sistemų rinkos, iOS tenkinasi 2-ąja vieta su 20%, o Windows Phone savo rinkos dalį padidino nuo 4% iki 6%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos