Garso bangų atspindžiai leis žmogui tamsoje matyti ne prasčiau nei šikšnosparniui


Naudojant penkis mikrofonus, garsiakalbį ir naują echolokacinį algoritmą, mokslininkams pavyko sukurti labai sudėtingos katedros interjero 3D modelį. Tikėtina, kad būtent tokia technologija kada nors leis žmonėms surasti kelią visiškoje tamsoje.

baznycios-vidus

Šikšnosparniai, delfinai ir netgi kai kurie prastai matantys žmonės naudoja įsivaizduojamą trimatį modelį kaip navigaciją realiame pasaulyje. Toks gebėjimas vadinamas „echolokacija“, ir būtent jį šveicarų mokslininkai panaudojo bažnyčios vidinio vaizdo gavimui.

Eksperimento metu tyrėjai išdėstė penkis mikrofonus po visą bažnyčios perimetrą. Interjere taip pat buvo patalpintas vienas garsiakalbis, kuris skleidė tam tikrus garsus skirtingais dažniais, nuo 200 Hz iki 100 kHz. Po to atspindėtas garsas buvo analizuojamas specialių algoritmų, kurie lygindavo iš kiekvieno mikrofono gautą signalą.

Tokiu būdu, buvo atlikti matavimai, kurių paklaida siekė porą centimetrų. Taigi tam, kad viskas būtų matoma aplink mus, nebūtina eiti į apšviestą vietą, užtenka paprastų garso bangų atspindžių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos