Google Glass nepalaikys veidų atpažinimo sistemos


Jei jūsų atmintis veidams prasta, tai jums nepadės jokie akiniai. Galbūt reikėtų pasakyti netgi taip – jums nepadės netgi Akiniai Google Glass. Anksčiau kompanija svarstė galimybę savo inovatyviam produktui suteikti veidų atpažinimo sistemą. Ši opcija galėjo padėti daugeliui žmonių tiek įprastose, tiek neįprastose situacijose, tačiau nemažą visuomenės dalį tai gąsdino galimais piktnaudžiavimais šia pažangia funkcija.

google-glass-fashion-week-02

Kad nekiltų problemų su privačiu gyvenimu ir iš to kilsiančiomis problemomis, kompanija Google viešai pareiškė, kad artimiausioje ateityje veidų atpažinimo sistema akiniuose Google Glass realizuota nebus. Galbūt kai kas tikisi, kad pastarąjį funkcionalumą galės „atrakinti“ trečių šalių programinė įranga, tačiau akinių, jų savininkų ir Glass skirtų aplikacijų kontrolė bus tokia, jog pasinaudoti nesankcionuotomis įrenginio galimybėmis bus labai nelengva, jei apskritai įmanoma.

Bėgant laikui, paieškos giganto taikoma privatumo politika gali keistis, tačiau dabar konstatuota aiškiai – jokių veidų atpažinimo sistemų, ir pridurti prie šio pareiškimo nelabai yra ką. Kalbant apie šių technologijų pritaikymą specialiųjų tarnybų poreikiams, apie tai taip pat nediskutuojama (bent jau viešai Google atstovai to tikrai nedarys dėl visai suprantamų priežasčių). Google Glass tikrai turi naudingų galimybių, kurioms poreikis būtinai atsiras. Panašu, kad tokiais pareiškimais Google bando raminti pradedančius įsismarkauti žmogaus teisių gynėjus, kurie pradeda sekti kiekvieną Google Glass kūrėjų žingsnį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos