Google pristatė Project Loon – Internetą visam pasauliui tieks oro balionai


Google pristatė savo eilinį ambicingą projektą, kurį kūrė paslaptingosios laboratorijos Google X specialistai. Sutikite – Project Loon. Projektas numato, kad į orą būtų paleista visa galybė milžiniškų oro balionų, kurie Interneto ryšiu padengia didžiulius nutolusius nuo civilizacijos Žemės plotus.

Google teigimu, didžioji mūsų planetos gyventojų dalis vis dar neturi Interneto, o tai priverčia dar labiau atsilikti nuo išsivysčiusių šalių. Prieiga prie Interneto gali pagerinti situaciją švietimo, medicinos, verslo vystymo ir kitose srityse. Google mano, kad oro balionai puikiai tiks šios problemos sprendimui – jie pakankamai pigūs, kad būtų plėtojami besivystančiose šalyse, ypač tose, kur vien dėl geografinių subtilybių padengimas Interneto ryšiu yra labai sudėtingas arba neįmanomas.

20130609-img_6750-660x440

Kaip ir bepiločių automobilių atveju, Project Loon šiuo metu yra eksperimento būsenoje, kuris yra pradinėse vystymosi stadijose. Antra vertus, Google kalba, kad ji jau sukūrė sistemą, kuri leidžia ilgą laiką balionus išlaikyti 20 km aukštyje, o ryšio sparta gali prilygti 3G arba net greičiau.

20130609-3b6b2570-660x439

Oro balionai nuolat bus blaškomi vėjų, todėl Google naudos sudėtingus algoritmus bei nemažus skaičiavimų resursus, kad esant reikalui, balionai pasinaudotų reikiamais oro srautais bei saulės energija ir grįžtų į reikiamas pozicijas. Teoriškai ši sistema leidžia sukurti pasaulinį bevielį tinklą, kuris gali judėti reikiama kryptimi, jį galima konfigūruoti pagal poreikį (panašu į Žemės orbitoje besisukančius palydovus).

20130515-daedalus-house-3-final-660x440

Oro balionai susisiekia vienas su kitu, bazinėmis stotimis žemėje ir klientais, tam naudojama speciali įranga ir antenos, kurias Google sukūrė specialiai Project Loon. Deja, bet „skraidantis“ Internetas nebus suderinamas su tradiciniais mobiliojo ryšio ir Wi-Fi tinklais. Žemėje signalą priims vietos Interneto tiekėjai, vėliau duomenys vartotojams bus perduodami tradicinėmis priemonėmis.

20130609-3b6b2491-660x439

Įdomu tai, kad pilotinė programa pradėta įgyvendinti ne kurioje nors besivystančioje Afrikos ar Azijos šalyje, o N. Zelandijoje. Čia Google per paskutines keletą savaičių jau paleido į orą apie 30 balionų. Kompanija tikisi, kad po kurio laiko projekto apimtys bus padidintos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos