HTC One apžvalga: beveik idealus flagmanas


Ilgai lauktas išmanusis telefonas HTC One pagaliau didesniais kiekiais patenka ir į Lietuvos rinką. Pateko ir į mūsų testuotojų nagus. Kaip žinia, šis HTC flagmanas yra viena didžiausių kompanijos vilčių, turėsiančių pagerinti finansinę padėtį ir padėsiančių įveikti nesėkmių ruožą. Ar išmaniajam telefonui HTC One pavyks išgelbėti savo kūrėjus bei pateisinti vartotojų lūkesčius, pabandysime atsakyti šioje apžvalgoje.

IMG_0969

Išmaniojo telefono HTC One specifikacijos:

 • 4,7″ įstrižainės Full HD (1920 x 1080) ekranas (468 ppi);
 • Procesorius Qualcomm Snapdragon 600, keturi branduoliai, 1,7 GHz;
 • Operacinė sistema Android 4.1.2 Jelly Bean su HTC Sense 5;
 • SIM kortelės tipas – microSIM;
 • 32 GB duomenų kaupiklis;
 • 2 GB DDR2 operatyvioji atmintis;
 • HSPA/WCDMA 850/900/1900/2100 MHz, GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz;
 • GPS, skaitmeninis kompasas;
 • Giroskopas, akselerometras, atstumo daviklis;
 • Apšvietimo daviklis;
 • 3,5 mm stereo garso lizdas;
 • NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, DLNA, IrDA, micro-USB;
 • Kamera su f/2.0 ir fokusavimo atstumu 28 mm, 1/3″ BSI sensorius, Smart Flash blykstė su penkiais ryškummo lygiais, 2,1 MP kamera priekyje;
 • 2300 mAh ličio polimerų baterija;
 • Matmenys – 137,4 х 68,2 х 9,3 mm;
 • Svoris – 143 gramai.

Komplektacija ir dizainas

HTC One supakuotas į gražiai apipavidalintą, plokščią dėžutę, kurios viršuje matyti pats išmanusis telefonas, o kitoje pusėje – specifikacijos. Nors ir smulkmena, tačiau malonu, kad iš karto suteikiama esminė informacija.

IMG_0959

HTC One komplekte be paties telefono rasime maitinimo adapterį su universaliu micro-USB laidu (gali būti jungiamas tiek į kompiuterio USB lizdą, tiek į patį maitinimo adapterį), Beats Audio ausinės (In-Ear tipo) su keliais guminių pagalvėlių komplektais, eilė vartotojo instrukcijų (ne tik lietuvių, bet ir anglų, lenkų ir kt. kalbomis), metalinė adatėlė, kurios pagalba galima įdėti/išimti micro-SIM kortelę.

IMG_0998

Korpusas pagamintas iš aliuminio; atrodo ne tik estetiškai, tačiau kartu yra ir aušinimo sistemos dalis – kaip žinia, aliuminis yra geras sprendimas šilumai išsklaidyti. Briaunos nėra suapvalintos, tačiau telefonas rankoje guli patogiai ir tvirtai.

Iš periferinių jungčių galima paminėti 3,5 mm garso išvestį viršutinėje dalyje (čia pat ir įjungimo/blokavimo mygtukas), kairėje – micro-SIM lizdas, apačioje – micro-USB ir mikrofonas, dešinėje pusėje – garso reguliavimo mygtukas.

IMG_0979

IMG_0980

IMG_0987

IMG_0989

Nugarinėje dalyje yra 4 MP raiškos UltraPixel kamera su LED blykste. Viduje paslėpta nekeičiama ličio polimerų baterija (2300 mAh talpos). Subjektyviai vertinant, HTC dizaineriai galėjo vis tik nepiešti kelių horizontalių linijų nugarėlės viršuje ir apačioje – atrodytų šiek tiek gražiau (juo labiau, kad jokios funkcijos jos neatlieka).

IMG_1048

HTC One, reikia pripažinti, yra tikras 2013 metų flagmanas, jei kalbėtume apie ekraną. Turime 4,7“ įstrižainę su Full HD (1920 x 1080) raiška ir Super LCD 3 matrica. Vertinant subjektyviai, jis niekuo nenusileidžia anksčiau testuotiems IPS ekranams; matymo kampais galbūt šiek tiek nusileidžiama AMOLED ekranams, esantiems Samsung flagmanuose, tačiau skirtumas nėra esminis.

IMG_1018

Taip viskas matosi, jei šviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Realybėje viskas daug geriau

IMG_1049

Net ir didelėms rankoms 4,7″ ekranas gali būti kiek per didelis. Apple tokių tikrai negamins…

Maksimalaus ekrano šviesumo ir kontrasto lygio visiškai užtenka, kad vaizdai atrodytų sodrūs ir ryškūs, detalizacija – aukštame lygyje. Šviečiant tiesioginiams saulės spinduliams, HTC One pasirodė šiek tiek geriau, nei prieš tai testuotas LG Optimus G su IPS ekranu. Žodžiu, HTC flagmano ekranas paliko vien tik teigiamus įspūdžius.

Komunikacinės galimybės

Išmanusis telefonas HTC One turi viską, ko reikia šiandieniniam „protingam“ telefonui, o šiuo atveju turime:

 • 2G – GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
 • 3G – HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
 • 4G – LTE 800 / 1800 / 2600
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
 • Bluetooth 4.0 + A2DP
 • NFC (Near field communication)

Testų metu iš Wi-Fi modulio pavyko išspausti 43 Mbit/s ir 68 Mbit/s duomenų perdavimo spartą (atitinkamai parsisiuntimas ir išsiuntimas). Signalas tiek biure, tiek namie, tiek viešose vietose veikė stabiliai, pavesti nesugebėjo, kaip ir pridera tikram flagmanui. Wi-Fi 802.11ac standarto, deja, pratestuoti nepavyko, tad ateityje reikės susimąstyti apie testinio stendo keitimą – nauja technologija nenumaldomai veržiasi praktiškai į visus aukščiausio lygio telefonus, o neretai – ir į vidutinės klasės sprendimus.

htc-one-speedtest-browsermark

HTC One rezultatai teste Browsermark iš pradžių nuvylė. Tačiau vėliau telefonas atsitokėjo…

Teste Rightware BrowserMark 2.0, naudojant naršyklę Google Chrome, telefonas surinko 2008 balus. Tai šiek tiek mažiau, nei Sony Xperia Z (2115 balų) ar Xperia V (2042 balai), tačiau skirtumo vizualiai praktiškai nesijautė.

Garso posistemė ir multimedia galimybės

Garsiakalbiai, ausinės ir garso kokybė

HTC One garso posistemė yra vienas didžiausių gamintojo pasididžiavimų. Beats Audio technologiją palaikantys BoomSound garsiakalbiai šiame išmaniajame telefone skamba visa galva aukščiau, nei konkurentų flagmanai. Garso kokybę galima palyginti su vidutinės klasės nešiojamais kompiuteriais, kuriuose vietos gerai akustikai įdiegti yra žymiai daugiau, nei išmaniuosiuose telefonuose.

IMG_1043

Garsiakalbis apačioje skambėjo, lygiai taip pat ….

IMG_1044

… skambėjo ir garsiakalbis viršuje. Kol kas HTC One šioje srityje jos konkurentas neprilygsta

Dar geriau garso posistemės galimybės atsiskleidžia, pasinaudojus komplekte esančiomis ausinėmis. Nors jos yra „In-Ear“ tipo, tačiau skirtingai nei bandytos anksčiau (LG, Sony ir kitų), ausyse jos „sėdi“ pakankamai tvirtai, kad neiškristų, nuolat sukiojant galvą į šonus.

Ausinių atkuriamas garsas yra pakankamai gerai subalansuotas. Jei labai norėtųsi prikibti, galima buvo tikėtis kiek sodresnių žemų dažnių (ne tokio plokščio boso), taip pat šiek tiek išraiškingesnių ir ryškesnių aukštų dažnių. Tačiau reikia dar kartą pabrėžti, jog HTC One ausinių kokybė lenkia konkurentus tiek patogumu, tiek kokybe/atkuriamų dažnių balansu. Pagrindinis patarimas, naudojant šias ausines – naudoti kuo geresnės kokybės muzikines kompozicijas.

IMG_0966

HTC One yra keletas ausinėms skirtų pagalvėlių komplektų

IMG_1108

Pačios ausinės atrodo nelabai išvaizdžiai (išsiskiria tik raudona spalva), tačiau skambėjimas nustebino

Maksimalus garso lygis, klausant per garsiakalbius, yra pakankamas, tuo tarpu klausant muziką per ausines, maksimaliai komfortiškas būtų 80% garso lygis. Viršijus maždaug 50% ribą, gamintojas maloniai primena, kad tai gali pakenkti mūsų klausai.

Multimedia programinė įranga

Pagrindinė kritika teko HTC One įdiegtam garso grotuvui, kuriam būdingi tie patys trūkumai, kaip ir daugeliui kitų išmaniųjų telefonų. Neturime nei ekvalaizerio, nei gamyklinių išankstinių nustatymų įvairiems muzikos žanrams. Panašu, kad gamintojas vartotojui palieka daug erdvės pasireikšti šioje srityje. Galima parekomenduoti tokias aplikacijas, kaip WinAmp, n7player, Poweramp music Player ir kt.

Filmų peržiūrai skirtas… joks grotuvas. Čia galbūt gamintojas kiek persistengė (arba tiesiog jo nepavyko surasti). Aišku, trečių šalių aplikacijos šį niuansą išspręs greitai ir paprastai (pavyzdžiui, galima rekomenduoti MX Player arba Mobo Player)

Muzikai, filmams, nuotraukoms ir kitiems duomenims saugoti skirtas 32 GB duomenų kaupiklis, iš kurių prieinama 25,4 GB laisvos erdvės. Norintys daugiau erdvės, gali pasinaudoti HTC rekomenduojama „debesų“ talpykla Dropbox.

Fotografavimo galimybės

HTC nusprendė padaryti „ėjimą arkliu“ ir nesivaikyti didelių raiškų, kaip tai daro absoliuti dauguma konkurentų. Čia nerasime –niolikos megapikselių kameros, kuri trauktų vartotojus dideliais reklaminiais skaičiais. Nuspręsta eiti kitu keliu ir pasiūlyti technologiją UltraPixel, kuri turėtų akcentuoti ne kiekybę, o kokybę. Ar gamintojui pavyko mus įtikinti, kad UltraPixel yra daug geriau, nei konkurentų naudojami sprendimai?

IMG_1010

HTC One kamera su UltraPixel technologija ir LED blykste

Iš karto reikia paminėti, kad gamintojas niekur nemini, jog HTC One turi 4 megapikselių raiškos pagrindinę kamerą. Sutikite – maži skaičiai visiškai nedera prie flagmano statuso. Iš vienos pusės, HTC reikia pagirti, kad šiame telefone ji neperša „kuo daugiau – tuo geriau“. Žiūrėti 2 megapikselių (Full HD) ekrane 4 megapikselių nuotraukas pilnai užtenka, o visa tai publikavus, pavyzdžiui, į socialinius tinklus, didelių raiškų taip pat nereikia. Kartu sutaupoma kaupiklio vietos.

Ar gavome daugiau kokybės? Šis aspektas HTC One yra gana abejotinas. Gero apšvietimo sąlygomis gausime sodrių spalvų, kontrastingas nuotraukas. Gerai veikia ir HDR režimas. Deja, bet priartinimo galimybės geriau nenaudoti. Kartu nesimatė ir deklaruoto optinio vaizdo stabilizavimo sistemos poveikio fotografijų kokybei.

02_HTC_One_vs_Canon-Ixus80

Priartinimo galimybės geriau nenaudoti. Ir būtų malonu matyti veikiančią optinio stabilizavimo sistemą

03_HTC_One_vs_Canon-Ixus80

Priartinus fotografuoti nuo rankų nerekomenduojame. Ne pro šalį būtų trikojis…

04_HTC_One_vs_Canon-Ixus80

Su kontrasto lygiu HTC One yra viskas gerai. Tik panašu, kad šiek tiek per daug gerai…

01_HTC_One_vs_Canon-Ixus80

Saulėtą dieną galima gauti visai neblogų kadrų…

Kameros programinė įranga turi nemažai klaidų. Iš pradžių nudžiugino, kad leidžiama rankiniu būdu pasirinkti ISO parametrą nuo 100 iki 1600, tačiau padarius testinių nuotraukų su visomis reikšmėmis, pasirodė, kad ISO parametras kažkodėl visuomet svyravo 100-125 diapazone. Meniu nurodyta, kad maksimali fotografijos raiška sudaro Full HD (1920 x 1080), t.y. 2 megapikselius, nors praktika parodė, kai turime 4 megapikselius. „Ultra aukštas“ reikšmes rodė ir ekspozicijos laikas, nors tokių parametrų galima būtų pavydėti net profesionalių veidrodinių fotoaparatų savininkams.

Viską susumavus, HTC One fotografavimo galimybes galima įvertinti 7,5 balo iš 10. Kartu norėtųsi palinkėti gamintojui ištaisyti minėtas klaidas.

Produktyvumo lygis

HTC One turi 4 branduolių procesorių Qualcomm Snapdragon 600 (APQ8064T), dirbantį 1,5 GHz dažniu, 2 GB operatyvios atminties, grafinį adapterį Adreno 320. Platforma nauja, nauji ir spartos testų rezultatai, ypač kalbant apie centrinį procesorių.

htc-one-benchmarks

Krait 300 architektūros branduoliai draskė į skutus ne tik savus iš Qualcomm stovyklos, bet ir konkurentus. Rezultatus galima pamatyti žemiau pateiktoje lentelėje. Pažymėti reikėtų ne tokius aukštus GPU Adreno 320 rezultatus. HTC One čia pasirodė prasčiau, nei analogišką GPU turintis LG Optimus G su senesnės kartos Snapdragon S4 Pro. Kodėl taip atsitiko? Vienas iš spėjimų yra gana logiškas ir paprastas, ir jį pamatysite žemiau pateiktame vaizdo klipe:

Tikėtina, kad GPU sparta priverstinai sumažinta, ir taip gamintojas greičiausiai apsidraudė nuo skaudžių išmaniojo telefono perkaitimo pasekmių. Testų metu HTC One temperatūra sėkmingai perkopė iki tol neregėtus 50oC. Kas būtų, jei neturėtume radiatoriaus vaidmenį atliekančios aliuminio nugarėlės, sunku pasakyti. Tačiau telefoną laikyti rankoje žaidimų metu bus labai ir labai karšta. Tai yra bene didžiausias HTC One minusas.

IMG_1092

Tokia temperatūra – dar ne riba. Sėkmingai viršyta ir 50’C temperatūra. Buvo velniškai karšta…

IMG_1101

Iš AMD juokiamasi, kad ji gamina „keptuves“. HTC ir Qualcomm, panašu, taip pat. Šaltas tik Intel…

Ar dideles temperatūras lėmė konstrukciniai ypatumai, o galbūt itin galingi komponentai, sunku pasakyti. Matyt, tai įtakojo abu faktoriai. Jau dabar galima įsivaizduoti, kas bus, kai atsiras telefonai su dar galingesne Snapdragon 800 platforma. Panašu, kad neveltui kai kurios kompanijos į mobilius įrenginius ėmė diegti termo vamzdelius, kuruos jau ne vienerius metus naudoja nešiojamų kompiuterių gamintojai.

Baterija

Išmaniajame telefone HTC One įdiegta 2300 mAh ličio polimerų baterija, tad galima tikėtis visa neprastų autonominio darbo laiko rezultatų.

 • Idle“ testo metu (trys – keturi balso skambučiai per parą, keletas trumpųjų žinučių) HTC One veikė apie 9 paras. Galima dar kartą pastebėti, kad ramybės būsenoje Qualcomm Snapdragon procesoriai yra pakankamai taupūs, kad ir kokie galingi bebūtų.
 • Office“ režimas (balso skambučiai, SMS, el. paštas, Facebook, kartas nuo karto pasinaudojama Internetu, padaroma keletas nuotraukų) – telefonas veikė maždaug 3 paras. Rezultatas vidutiniškas.
 • Multimedia“ testų metu (žiūrime filmus, vaizdo klipus per Youtube, klausome muzikos) HTC One baterija leido darbuotis apie 8 valandas 30 minučių. Iki rekordinių dešimties su puse valandų, kuriuos pademonstravo LG Optimus G, pritrūko, tačiau nereikia pamiršti, kad turime reikalų su galingesne platforma. Kartu galima pastebėti, kad HTC One ne taip taupiai energiją eikvojo, dirbdamas su Wi-Fi, kaip tą darė LG sprendimas.
 • Stress“ testo metu baterija išlaikė šiek tiek daugiau nei 2 valandas. Tokio rezultato buvo galima tikėtis, kadangi turime tikrai galingą aparatinę įrangą.

Kalbant apie baterijos įkrovimo spartą, pilnas pasikrovimas truko apie 2 valandas 50 minučių, prijungus prie 220V elektros lizdo. Įkrauti iki 90% užteko maždaug 2 valandų ir 5 minučių. Dar kartą priminsime, kad įkrovimas, prijungus prie USB lizdo, trunka bene dvigubai ilgiau.

HTC One privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Didelis produktyvumo lygis;
 • Puikios kokybės ekranas;
 • Malonus akiai, patogus korpuso dizainas;
 • Aukštos kokybės, lyginant su konkurentais, integruoti garsiakalbiai ir komplekte esančios Beats Audio ausinės;
 • Stabiliai veikianti programinė įranga (tiek operacinė sistema, tiek ir gamintojo pateiktos aplikacijos);

Trūkumai:

 • Pagrindine kamera daromų nuotraukų kokybė – tik vidutinio lygio;
 • Didelis korpuso kaitimas žaidimų metu (kitais atvejais – viskas normos ribose).

Ypatumai:

 • Nėra gamykliškai įdiegto vaizdo grotuvo.

Išvados

Išvadas pradėkime nuo rekomendacijų, kurios leistų ištaisyti esamus HTC One trūkumus. Visų pirma, kaip ir daugelio kitų gamintojų atveju, norėtųsi pagaliau pamatyti kamerą, kurios daromų nuotraukų kokybė atitiktų garsius technologijų pavadinimus ar didelius megapikselių skaičius. Beveik visi išmaniųjų telefonų gamintojai čia žaidžia dideliais reklaminiais skaičiais. HTC pabandė nuo to atsiriboti ir pasiūlyti „karštą pyragėlį“ UltraPixel technologijos pavidalu, tačiau kad tai leido smarkiai pagerinti kokybę, pasakyti nedrįstame.

Antra, išmaniųjų telefonų produktyvumo lygis auga žvėriškais tempais. Tai priverčia susidurti su didelio šilumos išskyrimo problema – HTC One tai akivaizdžiai parodė. Plonas korpusas ir galingi komponentai nėra patys geriausi kaimynai. Taigi ateityje bus labai įdomu pažiūrėti, kokiu keliu eis gamintojai, bandydami išspręsti šią visuotinę problemą.

O dabar apie malonesnius dalykus. Pirma, HTC One pasirodė kaip tikras flagmanas. Turime itin didelį produktyvumo lygį praktiškai visose užduotyse, kurias galima atlikti išmaniuoju telefonu: galime naršyti internete, dirbti su el. paštu, galime žaisti žaidimus, klausytis muzikos (tam puikiai tiks aukštos kokybės ausinės ir integruoti BoomSound garsiakalbiai).

Puikus HTC One dizainas taip pat verčia žavėtis šiuo išmaniuoju telefonu. Jis išsiskiria iš konkurentų, solidžiai ne tik atrodo, bet ir jaučiasi, paėmus jį į ranką (skirtingai nei kai kurių gamintojų „galaktiški“ flagmanai), ir tą pripažino ne tik stiprioji lytis, bet ir gražiosios lyties atstovės.

Apžvalgos metu mobiliojo ryšio operatorių salonuose HTC One buvo galima įsigyti už maždaug 2150 lt, tačiau gerai paieškojus, galima rasti pasiūlymų ir už maždaug 1850 lt, o šioje kainų kategorijoje HTC One su tokiu dizainu, funkcionalumu ir produktyvumo lygiu sau lygių šiuo metu neturi.

14 komentarai (-ų)

 1. Ignas parašė:

  labai sauni apzvalga! gal galeciau suzinot dainos pavadinima? 😀

 2. M parašė:

  „Apple tokių tikrai negamins…“ nu dėl to nebūčiau garantuotas. Rinka diktuoja madas, o ne gamintojai. Net jau ir akcininkai spaudžia apple, kad kažką darytų. tai tikėtina, kad išvysime 5″ ir didesnių nuograužų. Beja, kur čia galima rasti įsigyti telefoną už 1850lt? :O

 3. aurelijus parašė:

  as tai zaidimu nezaidziu, tai man tas htc one perkaitimo klausimas neaktualus. pasyla siek tiek, kai narsai internete, bet tai viskas normos ribose. as saviskiu patenkintas

 4. aa parašė:

  „Krait 400 architektūros branduoliai draskė į skutus ne tik…“
  Siaip tai S600 turi krait 300… (http://www.qualcomm.com/snapdragon/processors/600)

 5. samsis parašė:

  na as viena karta nusvilus su htc daugiau nebepasitikiu jais, jau geriau samsung

 6. sss parašė:

  „HTC dizaineriai galėjo vis tik nepiešti kelių horizontalių linijų nugarėlės viršuje ir apačioje – atrodytų šiek tiek gražiau (juo labiau, kad jokios funkcijos jos neatlieka).“ Ar tik netose juostose antenos?

  • guru parašė:

   antenos turėtų eiti palei plastikinį šoninių briaunų apvadą, bent jau kiek matosi iš išardytų htc one nuotraukų.

 7. Markxas parašė:

  „Beats Audio ausinės“ komplektacijoje? Ar tikrai? Stipriai klystate, pasitaisykite. Nebuvo ir nebus standartinėje komplektaciją tokio lygio ausinių. Ir ne tik HTC bet ir kitų gamintojų. Raudonos pagalvėlės anaiptol, nepadaro šių ausinių „Beats Audio“. 😉

  • assasiner223 parašė:

   pats ir taisykis cia yra beats ausines tik mobili versija o ne tos po 1000lt

   • Markxas parašė:

    Nejuokauk taip garsiai, dar kas pagalvos kad nejuokauji. 😉 Senai taip gardžiai nesijuokiau. 😀 Dar pasakyk kad užmiršo logo savo uždėt… 😀 Ar specialiai nedėjo, kad niekas nežinotų? 🙂
    Iš kur jūs tokie naivūs..?

 8. assasiner223 parašė:

  jei ‘beats audio’ logo detu bet ten ju nei kvapo nebutu nemanau kad nieks nekreiptu demesio 😀


Kitos kategorijos naujienos