Intel Atom Z2580 aplenkė Qualcomm ir Samsung procesorius su ARM architektūra


Kompanijos ABI Research specialistai nusprendė įvertinti naujojo Intel mobilaus procesoriaus Atom Z2580 produktyvumo ir energetinio efektyvumo lygį. Kompanijos inžinerinio padalinio viceprezidentas Jim Mielke pažymėjo, kad Intel x86 architektūros atstovas aplenkė konkurentus su ARM architektūra ne tik spartos testuose, tačiau kartu naudojo mažiau elektros energijos.

Testuose dalyvavo išmanieji telefonai, kurie turėjo Qualcomm, nVidia ir Samsung procesorius, taip pat Intel atstovaujantis Lenovo K900. Skaičiavimų branduolių teste Intel Atom Z2580 aplenkė tokiu mobilius grandus, kaip Samsung Exynos 5 Octa ir Qualcomm APQ8064T. Tuo pačiu metu vidutinis suvartojamos energijos stipris Intel atveju siekė tik 0,85 A, kai artimiausių konkurentų Samsung – 1,39 A, tuo tarpu Qualcomm – 1,79 A.

intel_vs_arm

Norėdami padidinti, paspauskite ant paveiksliuko

Tik Full HD vaizdo įrašymo teste konkurentai sugebėjo priartėti (ir šiek tiek aplenkti) Intel Atom procesorių. Testų autoriai nurodė, kad Galaxy S4 didelis produktyvumas grafikos srityje pasiekiamas dėl to, kad naudojamas specialus Fujitsu vaizdų procesorius.  Exynos 5 Octa aplenkė visus Full HD ir 3D testuose, tačiau tuo pačiu energijos suvartojimo lygis buvo žymiai didesnis nei Intel procesoriaus atveju.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos