Intel Broadwell procesorių anonsas atidedamas iki 2015 metų


Turbūt daugeliui mūsų skaitytojų pavadinimas „Broadwell“ asocijuojasi su Intel „baisuokliu“, kuris turi pasirodyti 2014 metais ir iš kompiuterių entuziastų atimti galimybę savarankiškai keisti procesorius, kadangi pastarieji gaus BGA lizdą ir bus įlituoti į motininę plokštę. Reikia pasakyti, jog šis mitas jau seniai išsklaidytas: bent jau iki 2016 metų Intel turėtų sėkmingai gaminti procesorius su LGA lizdu, tuo tarpu kai kurie Broadwell modeliai galės dirbti tose pačiose motininėse plokštėse, kaip ir neseniai anonsuoti Haswell procesoriai. Tiesa, tai greičiausiai jau bus motininės plokštės su Intel 9-Series mikroschemų rinkiniais.

Spartinimo gerbėjai kol kas neapsisprendė, kaip jiems elgtis su neseniai pasirodžiusiais procesoriais Haswell, tuo tarpu puslapis VR-Zone jau publikuoja naują Intel skaidrę. Dabar tikimasi, kad Broadwell procesoriai su neaiškiu santykiu lizdo konstrukcijos atžvilgiu nustumiami į 2015 metus. Tiesa, kartu reikės palaukti ir Intel perėjimo prie 14 nm technologinio proceso.

haswell_roadmap

Kuo gi Intel nudžiugins asmeninių kompiuterių vartotojų 2014 metais? Šaltinis tvirtina, kad kitų metų pavasarį bus išleistas Haswell procesorių atnaujinimas, kuris galės pasigirti kiek didesniais taktiniais dažniais. Didžiausia naujove taps Intel 9-Series mikroschemų rinkiniai, atnešiantys SATA Express sąsajos palaikymą, patobulintą darbą su RAID masyvais, naujas antivirusinės apsaugos funkcijas.

Sprendžiant iš turimo informacijos, atnaujinti Haswell procesoriai galės veikti ir su senomis LGA 1150 motininėmis plokštėmis, kurių pagrindą šiuo metu sudaro Intel 8-Series mikroschemų rinkiniai. Antra vertus, naujos kartos LGA 1150 sisteminės plokštės greičiausiai galės priglausti būsimus Broadwell procesorius.

Arčiau 2014 metų rudens Intel taip pat planuoja pristatyti procesorius Haswell-E, kurie gaus LGA 2011-3 lizdą. Jie dirbs su Intel X99 motininėmis plokštėmis bei pakeis procesorius Ivy Bridge-E (pastarieji turės tenkintis Intel X79 motininėmis plokštėmis ir LGA 2011 lizdu). Kaip žinia, entuziastams skirtų Ivy Bridge-E anonsas turi įvykti 2013 metų rudenį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos