Intel Haswell-E procesoriai gaus 8 branduolius ir DDR4 atminties palaikymą


Jau visai greitai – 2013 m. antroje pusėje – turi pasirodyti Intel Ivy Bridge-E procesoriai, skirti LGA 2011 platformai. Tai bus entuziastams ir spartintojams skirti sprendimai, kurie neturės apribojimų taktinio dažnio kėlimo srityje. Vis tik šiuo atveju atnaujinimai bus labiau kosmetiniai. Pavyzdžiui, branduolių skaičius bus apmiręs ties skaičiumi „6“. Iki „8“ jis padidės tik 2014 m. antroje pusėje, kai pasirodys LGA 2011 skirti Haswell-E.

Haswell-E3

Modeliai Haswell-E su 6 ir 8 branduoliais bei technologija Hyper Threading leis vienu apdoroti iki 16 skaičiavimų srautų. Visa tai bus naudinga dirbantiems 3D grafika, vaizdinės medžiagos kodavimu ir panašiomis programomis. Pastarosios jau seniai išmoko išnaudoti didelius branduolių kiekius. Maksimalus Haswell-E procesorių TDP sudarys 130-140 W. Technologinis procesas – 22 nm HKMG. Sparčiausio modelio L3 atminties talpa sudarys 20 MB.

Haswell-E14

Kartu su Haswell-E pasirodys ir naujų mikroschemų rinkiniai Intel X99 (Wellsburg). Didžiausiu pokyčiu taps ilgai lauktos DDR4 operatyvios atminties palaikymas. Atitinkamas keturių kanalų kontroleris bus įdiegtas į patį procesorių. 2014 metų LGA 2011 turėtų tapti pirmąja, kuri palaikys naująjį atminties tipą.

Tikimasi, kad baziniu DDR4 taktiniu dažniu taps 2133 MHz. Be viso kito Intel X99 bus įdiegtas 6 vienetų USB 3.0, iki 8 vienetų USB 2.0, iki 10 vienetų SATA-III 6 Gbps palaikymas. Mikroschemų rinkinio TDP neviršys 6,5 W.

Haswell-E19

Teigiama, kad keturių kanalų DDR4 atmintis padidins duomenų pralaidumą maždaug 50%. Bendras Haswell-E produktyvumo lygis, žadama, padidės 55%, lyginant su neįvardintu kompanijos 4 branduolių 3,7 GHz procesoriumi. Aštuonių branduolių Haswell-E taktinis dažnis, matyt, neviršys 3 GHz. Tikėtina, kad tai daroma, norint TDP lygį išlaikyti proto ribose (nors AMD jau pasiekė 220 W ribą).

Reikia pažymėti, kad DDR4 atminties moduliai turės 288 kontaktus. Iš pradžių buvo planuoja, kad bus 284 kontaktai, tačiau vėliau įdiegta papildoma grupė, kuri atsako už režimą NVDIMM (hibridinė atmintis su NAND Flash mikroschemomis). Praktiškoje pamatysime tiek 288, tiek ir 284 kontaktų modulių. Kartu numatoma galimybė, kai nauja platforma LGA 2011 neišnaudos visų „serverinių“ galimybių, taigi gali būti įdiegtas DDR3 atminties palaikymas vietoj DDR4.

Haswell-E11

Galiausiai neapsieisime ir be blogesnių naujienų. Nors Haswell-E procesoriai turės LGA 2011 lizdą, tačiau juose kontaktų išdėstymas bus kiek kitoks (lizdas vadinsis LGA 2011-3). Taigi norėsiantys modernizuoti savo sistemą, vien pakeitus Ivy Bridge-E į naują procesorių, to padaryti nepavyks. Aišku, tai yra tik neoficialūs duomenys, tad situacija gali keistis.

Iš esmės, Intel Haswell-E žada nemažą šuolį į priekį, lyginant su šiemet pasirodysiančiais Ivy Bridge-E. Taigi dabar turintys Sandy Bridge-E platformas gali gana ramiai laukti 2014 m. antros pusės. Aišku, spręsti čia kiekvienas turės individualiai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos