Intel Haswell: oficialus naujos mikroarchitektūros procesorių anonsas


Kompanija Intel oficialiai pristatė keturių branduolių Haswell procesorius, kurie priklauso ketvirtajai Intel Core mikroarchitektūros kartai. Kiekvienas keturių branduolių procesorius turi 1,4 mlrd. tranzistorių, jie gaminami, pasitelkiant 22 nm technologinį procesą, naudojantį 3D Tri-Gate tranzistorius. Kristalo plotas šiuo atveju sudaro 177 kv. mm.

Core-i7-3770k-die

Keturių branduolių Ivy Bridge procesorius Core i7-3770K

hsw_die_funct

Keturių branduolių Haswell procesorius Core i7-4770K

Mobilūs sprendimai išsiskiria sumažintu energijos suvartojimo lygiu, o tai yra pagrindinis Haswell privalumas, o jų naudojimas galimas tiek ultrabookuose, tiek planšetiniuose kompiuteriuose, tiek ir hibridiniuose įrenginiuose. Tiesa, šiuo metu pristatyti tik galingiausi keturių branduolių mobilūs sprendimai, kurie bus diegiami į nešiojamus kompiuterius. Naujos kartos procesoriai leis kurti dar tobulesnius kompiuterius, kuri suteiks ne tik didesnį produktyvumo lygį bei kuklesnį TDP, tačiau jų dėka sistema pakils iš miego režimo daug greičiau, naujas laukimo režimas leis fone atnaujinti duomenis, suteiks galimybę pasinaudoti kitomis inovatyviomis technologijomis.

Intel šį kartą pristatė kelių serijų mobilius Haswell procesorius:

  • M – tai bus pagrindinė serija, kuria sudaro 4 ir 2 branduolių procesoriai;
  • H – keturių branduolių procesoriai, kurių dalis yra aprūpinti pažangiausia integruota grafika Intel Iris Pro.

hsw_wafer_03

Naujos kartos Intel grafika dirba su DirectX 11.1, OpenCL 1.2, OpenGL 4.0, palaiko 4K x 2K raišką, gali vienu metu išvesti vaizdą į tris monitorius, o tai leidžia padaryti padvigubintos spartos DisplayPort 1.2, patobulinta technologija Intel Quick Sync, kuri palaiko daugiau formatų, žymiai patobulinta vaizdinės medžiagos kodavimo ir dekodavimo kokybė. Taip pat integruota patobulinta vaizdo perdavimo bevieliu būdu technologija Intel WiDi 4.1, kuri gali pasigirti mažesniais užlaikymais, padidinta raiška ir praplėstu suderinamų įrenginių sąrašu.

intel-hd-graphics-haswell

Integruota grafika Intel Iris Pro leidžia vaizdo posistemei naudoti specialias vaizdo atminties mikroschemas EDRAM. Integruoti GPU skirstomi į tris kartas, jiems suteikti skirtingi vardai, priklausantys HD 4000 ir HD 5000 serijoms.

Iš mobilių procesorių Intel pristatė tik penkis galingiausius Haswell procesorius, kurie turi 4 branduolius ir palaiko Hyper-Threading technologiją, priklauso serijoms Core i7-MQ ir MX. Galingiausiu mobiliu Haswell atstovu šiuo metu yra 57 W TDP turintis Core i7-4930MX.

43_small

Taip pat anonsuoti penki paprastesni Core i7 (HQ) serijos procesoriai, iš pastarųjų viešai skelbiama tik dviejų didmeninė kaina. Pastarieji turi keturis branduolius, palaikoma Hyper-Threading technologija.

44_small

Stacionariems kompiuteriams skirti procesoriai yra 4 ir 2 branduolių, be standartinių modelių galima sutikti ir tris papildomas serijas:

  • K – procesoriai su atblokuotu daugikliu (pastaruosius turėtų pamėgti spartinimo entuziastai);
  • S ir T – taupūs Haswell procesoriai, pasižymintis mažesniu TDP, nei tuo gali pasigirti standartiniai modeliai.

Ketvirtos kartos Intel Core stacionarūs procesoriai gavo patobulinimų, kurie leis juos labiau paspartinti ne tik automatiniame režime, tačiau ir rankiniu būdu: buvo padidinti Turbo Boost režimo, atminties ir integruotos grafikos koeficientai, praplėstos maitinimo ir įtampų reikšmės. Buvo pridėta galimybė spartinti ir sisteminę magistralę. Tokiu būdu, Intel teigia, kad vidutinio lygio Haswell procesoriai savo spartinimo galimybėmis atitinka Ivy Bridge modelius su LGA 2011 + X79 platforma.

intel_haswell_logo_160

Šį kartą anonsuoti šeši galingiausi stacionarūs Intel Haswell procesoriai, turintys keturis branduolius – tai Core i7 atstovai, palaikantys Hyper-Threading. Pastarųjų TDP lygis svyruoja nuo 35 W iki 84 W, tuo tarpu taktiniai dažniai – nuo 2 GHz iki 3,5 GHz (baziniai dažniai). Galingiausiu laikomas Intel Core i7-4770K su atblokuotu daugikliu, kurio didmeninė kaina sudaro $340.

40_small

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į procesorių Core i7-4770R, kuris skiriasi nuo kitų L3 spartinančios atminties kiekiu, BGA korpusu (taigi bus įlituotas į motininę plokštę) bei integruota grafika Iris Pro Graphics 5200 su EDRAM atmintimi. Pastarasis sprendimas bus skirtas OEM kompiuterių gamintojams. Iris Pro Graphics 5200 atitinka pradinio lygio diskretines vaizdo plokštes, leidžia žaidimuose nustatyti Full HD raišką, esant vidutiniams grafikos nustatymams, tuo tarpu kadrų per sekundę skaičius bus priimtiname lygmenyje.

26

Paprastesnė Haswell Core i5 serija sudaryti iš šešių 4 branduolių procesorių, kurie nepalaiko Hyper-Threading technologijos, o jų L3 spartinančios atminties kiekis sumažintas iki 6 MB. Pastarųjų TDP lygis svyruoja nuo 45 W iki 84 W, tuo tarpu baziniai dažniai svyruoja nuo 2,3 GHz iki 3,4 GHz. Spartinimo gerbėjai turėtų atkreipti dėmesį į laisvą daugiklį turintį Core i5-4670K.

41_small

Taip pat reikia pažymėti, kad Haswell procesoriams bus skirti Intel 8 serijos mikroschemų rinkiniai – tai bus modeliai B85, H87, Q85, Q87 ir Z87, kurie reziduos motininėse plokštėse šalia LGA 1150 lizdo. Naujieji mikroschemų rinkiniai palaiko iki 6 vienetų USB 3.0, iki 6 vienetų SATA-III 6.0 Gbit/s (SATA-II lizdų nėra), atsiranda technologija I/O Port Flexibility, kuri leidžia nustatyti, kurie konkretūs USB lizdai veiks kaip 3.0 versija. Atliktos optimizacijos, dirbant su SSD kaupikliais, patobulintos Rapid Storage ir Intel vPro technologijos, įdiegtas 4 srautų skaitymo per nuoseklias sąsajas palaikymas, sumažintas energijos suvartojimo lygis, atlikta visa eilė kitų patobulinimų.

42_small

Jau anonsuotų Haswell procesorių pagrindu eilė Intel partnerių sukūrė daugybę produktų, kurie bus parodyti parodoje Computex 2013. Kartu reikia paminėti, kad pigesni ir paprastesni Haswell procesoriai su 2 branduoliais bus anonsuoti kiek vėliau, taigi rinkoje kurį laiką matysime sėkmingai gyvenat kaimynystėje pigiems ir vidutinės klasės Ivy Bridge ir galingiems bei brangesniems Haswell.

Turbūt įdomiausia dalis yra būtent produktyvumo testai, kurie parodys, kaip smarkiai sugebėjo patobulėti Intel procesoriai. Kaip ir buvo galima tikėtis, progresas yra (didžiausias matyti GPU srityje, taip pat OpenCL skaičiavimuose, kuriuose pasitelkiamas integruotas grafinis adapteris), tačiau ypač didelių atotrūkių nuo Ivy Bridge nematyti, tad galima sakyti, kad Intel atlikti dar vieną nedidelį evoliucinį žingsnelį, tuo tarpu revoliucinio reikės dar šiek tiek palaukti (arba tai bus matyti, tik pakeitus trimis – keturiomis kartomis senesnę mikroarchitektūra).

Darbas su vaizdo medžiagos kodavimu ir 3D grafika:

3dsmax

after-effects

blender

cinebench

handbrake

lame

premiere-pro

Darbas su taikomosiomis programomis:

acrobat

visual-studio

Darbas su archyvavimo programomis (WinRAR ir 7-zip):

7-zip

winrar

OpenCL skaičiavimai (kai išnaudojami ne tik x86 skaičiavimų branduoliai, tačiau ir integruota grafika):

photoshop

Integruotos grafikos spartos lygis žaidimuose:

bf3-avg

bioshock-avg

hitman-avg

skyrim-avg

 

wow-avg

Energijos suvartojimo lygis (vidutinis) ir temperatūros (ramybės būsena ir maksimali apkrova:

avg-power

Vidutinis sistemos energijos suvartojimo lygis

temps_idle

temps_load

Vienas komentaras

  1. guru parašė:

    na ką, jau galiu apie savo core 2 duo keitimą pagalvot 🙂


Kitos kategorijos naujienos