Paaiškėjo Intel Haswell procesoriuose esančios Iris Graphics 5100 specifikacijos


Intel noras išpopuliarinti tokią nešiojamų kompiuterių kategoriją kaip ultrabookai privertė stiprinti vieną iš esminių procesoriaus sudedamųjų dalių – integruotus grafikos branduolius. Pradedant Haswell kartos atstovais, procesoriuose esančio GPU produktyvumas, Intel teigimu, išaugo net du kartus. Tai tiesa tuo atveju, jei lygintume seną grafiką su naujos kartos Iris Graphics 5100, kuria apginkluoti pakankamai spartūs modeliai.

iris_5100_specs

Sparčiausiųjų kategorijai galima priskirti Intel GT3 branduolius su 40 vykdomųjų blokų, tačiau be atskiro eDRAM kristalo. Tokių procesorių energijos suvartojimas yra beveik dvigubai didesnis (28 W TDP), nei sprendimų su Iris Graphics 5000 grafika (TDP 15 W). Paskutinieji taip pat remiasi 40 vykdomųjų blokų turinčius GT3, kurių taktinis dažnis mažesnis nei 28 W procesorių. Kuo gali pasigirti Intel Haswell procesoriai su Iris Graphics 5100, galima sužinoti iš šviežiausios švedų puslapio Sweclockers publikacijos.

Su procesorių Core i5-4258U, Core i5-4288U ir Core i7-4558U techninėmis specifikacijomis galima susipažinti iš pateiktos lentelės. Reikia pažymėti, jog visi trys 2 branduolių modeliai gali būti priversti dirbti su sumažintu 22.5 W energijos suvartojimo lygiu – taip vadinamu SDP (arba „scenariniu“ TDP“). Šiuo atveju nešiojamų kompiuterių gamintojas dėl mažesnio korpuso storio arba dėl pigesnės aušinimo sistemos gali panorėti naudoti procesorių ne pilnu pajėgumu.

Vieniems tai patiks (galima pačiam „pareguliuoti“ procesoriaus TDP lygį), kitus tai liūdina. Tačiau su visu tuo nepakovosi – jei Intel nusprendė, taip ir bus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos