Intel kalba apie priežastis, kurios stabdo Thunderbolt plėtrą


next-gen-macbook-pro-left

Iki šiol buvo manoma, kad kartu su kompanija Apple sukurta sąsaja Intel Thunderbolt ne tokia populiari yra todėl, kad ši ekosistema yra labai uždara, jos kontroleriai ir susiję komponentai kainuoja brangiai, tuo tarpu privalumai nėra jau tokie akivaizdus, jei lygintume su USB 3.0, kuri nuolat taip pat nuolat progresuoja.

Kompanijos Intel atstovai, bendraudami su puslapio AppleInsider žurnalistais, paaiškino, jog kai kurie iš dabar vyraujančių įsitikinimų (reikia suprasti, stereotipų) jau nėra aktualūs. Pirmiausia dėl to, jog Thunderbolt kontrolerių kaina šiandien sudaro ne daugiau $10. Nors tai nėra keletas dolerių, kaip USB 3.0 kontrolerių atveju, tačiau skirtumas tikrai dešimt kartų, kaip būdavo anksčiau.

Antra, lėta Thunderbolt plėtra buvo nulemta kompanijos Intel noro kruopščiai tikrinti kontroliuoti produktų, kurie palaiko Thunderbolt, kokybę. Sertifikavimo procesas vyko lėtai, ir rinkoje egzistuoja ne daugiau kaip 80 įrenginių, kurie palaiko minėtą sąsają.

Vis tik 2013 metais viskas turi pakrypti geresne linkme – šiuo metu atitinkamas licencijas jau turi apie 220 rinkos dalyvių. Lūžiu tapo 2012 metų IV ketvirtis, kai partnerių skaičius, kurie užsiima Thunderbolt plėtra, smarkiai išaugo. Kitais žodžiais tariant, Intel atstovai visiškai nemano, jog Thunderbolt sąsajos ateitis yra miglota. Įdomu, ką mano kompiuterių vartotojai šiuo klausimu?

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos