Intel patvirtino kurianti intelektualų laikrodį


Intel techninio padalinio vadovas Justin Rattner patvirtino jau seniai sklandžiusius gandus, kad kompanija ruošiasi išleisti intelektualų laikrodį. Pastarasis prisipažinimas nuskambėjo naujienų agentūros Bloomberg konferencijoje „Next Big Thing“. Laikrodis turėtų tapti kompanijos plano dalimi, plečiant siūlomų įrenginių asortimentą. Dabar Intel laboratorijose testuojama keletas tokių įrenginių.

justin-rattner-intel

Justin Rattner leido suprasti, kad būsimas įrenginys turės galimybę rodyti tekstinius pranešimus. Daugiau informacijos apie galimą funkcionalumą taip ir nebuvo atskleista. 2012 m. pabaigoje buvo pasirodžiusi informacija apie bendrą Intel ir Apple projektą – išmanųjį laikrodį, kuriame bus įdiegtas 1,5“ įstrižainės ekranas, kurį gamins kompanija RiTDisplays. Ekraną saugos apsauginis ITO stiklas, padarytas iš indžio alavo oksido; laikrodis galės prisijungti prie Apple įrenginių per Bluetooth 4.0 sąsają.

„Nešiojami kompiuteriniai įrenginiai“, kaip tikisi daugelis analitikų, po išmaniųjų telefonų galės tapti nauju didžiausiu proveržiu informacinių technologijų rinkoje. 2012 m. kompanija Pebble per puslapį Kickstarter gavo maždaug $10 mln. investicijų ir sukūrė 85 tūkst. laikrodžių, kurių kiekvienas surado savo pirkėją. Tarp šio laikrodžio savybių minima galimybė balsu pranešti apie dabartinį laiką, o prijungus prie išmaniojo telefono – galimybė atsakyti į įeinančius skambučius, gauti el. paštą ir dirbti su kalendoriumi.

Jau dabar egzistuojančių įrenginių rinka šiais metais vertinama apie $800 mln., tuo tarpu kitais metais jos apimtis sieks $1,5 mlrd. Pagrindiniais žaidėjais šioje rinkoje turėtų tapti Google, Microsoft, Samsung ir Acer.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos