Intel neleis spartinti įprastų Haswell procesorių, keliant daugiklį


Puslapyje Tech Report pasirodžiusi naujiena eilinį kartą verčia susimąstyti, ar kompanija Intel nebando kariauti su kompiuterių entuziastais ir spartinimo gerbėjais po procesorių Haswell pasirodymo.

Žurnalistams iš Intel atstovų pavyko sužinoti, jog eiliniuose Haswell modeliuose (be raidės „K“ pavadinime) nebeliks spartinimo potencialo. Tai reiškia, kad nebus galima padidinti daugiklio per keturias pakopas, kaip tą leidžia padaryti Sandy Bridge ir Ivy Bridge procesoriai. Tai leisdavo paspartinti procesorių papildomais 400 MHz, nekeliant bazinio taktinio dažnio.

Intel Haswell spartinimui reikės ne tik gerų motininių plokščių, tačiau ir procesorių su "K" raide

Intel Haswell spartinimui reikės ne tik gerų motininių plokščių, tačiau ir procesorių su „K“ raide

Dabar, pasirodžius Haswell procesoriams, ši spartinimo atsarga bus likviduota. Intel atstovų teigimu, procesoriai Haswell bei raidės „K“ yra skirti verslo žmonėms ir eiliniams vartotojams – jie spartinimu neužsiiminėja, todėl ir spartinimo galimybės čia visiškai nereikalingos.

Turbūt bet kuriam kompiuterių entuziastui atsirastų visiškai kitoks paaiškinimas: kompanija Intel tiesiog išsigando procesorių Haswell „karšto charakterio“, todėl nusprendė užblokuoti galimybę procesorių taktinio dažnio kėlimo galimybę, pasitelkiant daugiklį. Antra vertus, net ir procesoriai su „K“ raide šiandien negali pasigirti ypač gerais rezultatais spartinimo srityje. Dabartinis Haswell flagmanas Core i7-4770K sunkiai viršija 4,4-4,5 GHz ribą su standartiniu aušinimu, kai tuo tarpu Ivy Bridge (ir netgi Sandy Bridge) paprastai pakildavo iki 4,7-4,8 GHz (ir aukščiau).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos