Kas gi slepiasi naujos kartos MacBook Air viduje?


Ploni ir lengvi MacBook Air tuo pačiu metu yra ir prieinamiausi Apple nešiojami kompiuteriai. Šią savaitę kompanija iš Kupertino pristatė naujos kartos MacBook Air modelius, kurie išoriškai praktiškai nepasikeitė, tačiau gavo nemažai modifikacijų aparatinėje dalyje. Ir kol visas pasaulis džiaugėsi Apple naujienomis, „chirurgai“ iš iFixit suspėjo pažvelgti po šviežutėlio 13,3“ MacBook Air „kapotu“. Taigi kas ten slepiasi?

air_01

Iki nešiojamo kompiuterio vidurių prasibrauti gana lengva – užtenka atsukti keletą varžtelių, kurie laiko nugarinę korpuso dalį. Tačiau jau po to nepasiruošusius gali užklupti sunkumai, kadangi Apple naudoja specialius ypatingos formos penkiakampius varžtus.

air_02

Naujojo MacBook Air baterijos talpa sudaro 54.4 Wh, įtampa – 7,6V. gamintojas teigia, kad ji leidžia dirbti iki 12 valandų. Naudojamas duomenų kaupiklis sukurtas Samsung S4LN053X01-8030 kontrolerio pagrindu, atminties mikroschemos – taip pat korėjiečių gamybos (kas sakė, kad abi kompanijos yra didžiausi priešai?). Duomenų kaupiklis ėmė naudoti PCI Express sąsają, todėl į naująjį MacBook Air negalima įdiegti SATA kaupiklio (pavyzdžiui, iš praėjusių metų versijos).

air_03

Priekinėje motininės plokštės dalyje raudona spalva pažymėtas Intel Core i5 (Haswell) procesorius, neįvardintas mikroschemų rinkinys (oranžinis), Thunderbolt kontroleris (geltonas) ir pora pagalbinių kontrolerių.

air_04

Įdomu tai, kad operatyvios atminties  mikroschemos įlituotos tiesiogiai į sisteminę plokštę. Taigi jei prisimintume apie nestandartinį duomenų kaupiklį, galima teigti, kad vartotojas neturės galimybių modernizuoti savo nešiojamo kompiuterio.

air_05

iFixt įvertino bendrą „remontuojamumo“ balą – jis lygus 4 iš 10 galimų. Naujos kartos MacBook Air lengva išardyti, tačiau specialių komponentų naudojimas vartotoją privers įsigyti tik Apple gamybos dalis, o ne pasinaudoti alternatyviais kitų gamintojų analogais, kaip kitų nešiojamų kompiuterių atveju.

air_06

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos