Pažvelkime, kas gi slepiasi po Intel Haswell procesorių dangteliu


Ne pačias palankiausias Ivy Bridge procesorių temperatūras spartintojų ir kompiuterių entuziastų bendruomenė bandė paaiškinti prasta gamykline termo pasta, kuri buvo tepama tarp kristalo ir šilumą išsklaidančio dangtelio. Plastiška termo pasta, kuri pakeitė prilitavimą, nepasižymėjo geromis termodinaminėmis savybėmis.

Buvo naivu tikėtis, kad Haswell procesorių atveju kažkas pasikeis į gerąją pusę. Negana to, kalbant apie temperatūrinį režimą ir spartinimo potencialą situacija su Haswell netgi pablogėjo, lyginant su Ivy Bridge.

Žurnalistai iš japonų puslapio AKIBA PC Hotline! Pranešė, jog vietos entuziastams jau pavyko pažvelgti po Haswell dangteliu, ir nieko džiuginančio nepastebėjo. Bent jau termo pasta niekur nedingo. Iš kitos pusės, yra ir gera naujiena – bent jau yra termo pasta.

haswell-no-lid-01

Reikia pažymėti, kad bandant nuimti šilumą išsklaidantį dangtelį, keli procesorių Haswell egzemplioriai buvo nepataisomai sugadinti. Net ir nesant matomų defektų „operuoti“ procesoriai atsisakė dirbti. Jei atsižvelgtume, kad Haswell ekspansiją Intel pradėjo nuo brangiausių modelių, klaidos kaina čia labai didelė.

haswell-no-lid-02

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad Haswell kristalas turi ištemptą formą. Galima spėti, kad būtent siauras kristalas skaičiavimų branduolių srityje ir pablogina (be visų kitų faktorių) temperatūrinį režimą – kristalo plotas sumažėjo, o išskiriamos šilumos srauto tankis padidėjo. Ar kas nors pagerėjo, pakeitus gamyklinę Haswell termo pastą į kitą, japonų entuziastai dar nepranešė, taigi lauksime kitų naujienų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos