Kinija ruošia greičiausią pasaulyje superkompiuterį Tianhe-2


Po modernizacijos kinų superkompiuteris Tianhe-1, esantis Nacionaliniame superkompiuterių centre, gali pasigirti 2,57 PFLOPs produktyvumo lygiu, o tai leido tarp galingiausių pasaulio sistemų užimti pirmąją vietą iki pat  2011 m. birželio mėnesio. Tuomet projekto TOP500 organizacinis komitetas galingiausiu pripažino japonų gigantą K Computer. Šiuo metu Tianhe-1 užima tik 8 vietą, o po reitingo atnaujinimo vargu, ar išliks pirmame dešimtuke.

Vis tik Kinija bando nenusileisti kitoms šalims ir jau testuoja kompleksą Tianhe-2. Puslapio ArsTechnica teigimu, naujasis superkompiuteris savo veiklą pradės 2013 metų pabaigoje. Šios skaičiavimų sistemos pagrindu tapo 32 000 serverinių procesorių Intel Xeon su Ivy Bridge architektūra bei 48 000 skaičiavimų spartintuvų Intel Xeon Phi. Tianhe-2 operatyvios atminties kiekis sudarys 1.4 Petabaitų, tuo tarpu apdorotiems duomenims saugoti skirta 12,4 Petabaitų erdvės.

tianhe-2

Maksimalus produktyvumo lygis turi siekti 54,9 PFLOPs, o tai mažų mažiausiai du kartus viršys šiuo metu pirmą vietą užimančio superkompiuterio Titan galimybes. Testas Linpack parodė, jog Tianhe-2 gali atlikti 30,65 kvadrilijonus operacijų su plaukiojančiu kableliu per sekundę, tačiau testo metu buvo aktyvuota tik 14 336 skaičiavimo modulių iš 16 000 galimų.

Įdomu tai, kad superkompiuteris Titan gali pasigirti didesniu energetiniu efektyvumu nei būsimas kinų gigantas: jei Tianhe-2 už vieną vatą suvartotos energijos suteikia 1,935 GFLOPs spartą, tai Titan rodiklis lygus 2,143 GFLOPs.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos