Kompaktiška Surface Pro versija pasirodys tik IV ketvirtyje


Jau seniai ne paslaptis, kad kompanija Microsoft ketina išplėsti savo planšetinių kompiuterių Surface asortimentą. Dabar labiausiai ginčijamasi tik dėl pasirodymo terminų ir galimos kainos. Vieni šaltiniai mano, kad planšetė su Windows RT 8.1 kainuos $299, kiti – jog ne mažiau kaip $349.

Steve Ballmer pristato pirmos kartos planšetinį kompiuterį Surface (engadget.com nuotrauka)

Steve Ballmer pristato pirmos kartos planšetinį kompiuterį Surface (Engadget nuotrauka)

Aparatinės dalies pagrindą sudarys jau ne nVidia, tačiau Qualcomm procesoriai, nors jie gali atsirasti ne visose antros kartos Surface modifikacijose. Su anonso data neaiškumų dar daugiau. Logiška manyti, jog naujasis Surface pasirodys kartu su Windows 8.1 (Preview versiją galima atsisiųsti per Windows Store, .ISO failai kol kas neprieinami), nors yra ir tokių, kurie anonso tikisi sulaukti dar birželio mėnesį.

Puslapis Focus Taiwan, remdamasis Topology Research Institute ekspertais, praneša, kad 8“ ekraną turėsiantis Surface pasirodys tik IV ketvirtyje. Planšetinis kompiuteris kainuos $299, jame bus Intel Atom procesorius – neatmetama galimybė, jog 22 nm versija, priklausanti Bay Trail platformai su Silvermont architektūra. Versija su Qualcomm procesoriumi gali pasirodyti anksčiau. Dėl „atominės“ Surface versijos surinkimo dabar varžosi trys Taivano kontraktiniai gamintojai.

Antros kartos Surface Pro gaus Haswell architektūros procesorių. Pati Intel parodoje Computex 2013 demonstravo planšetinio kompiuterio su Haswell prototipą, taigi nenuostabu, kad juo apsiginkluos ir Microsoft. Analitikų teigimu, šiemet 54% planšetinių kompiuterių rinkos užims modeliai su 7-8“ ekranu, todėl Microsoft pasiūlys ne tik ARM, bet ir x86 architektūrą turinčius sprendimus. Tai turėtų padidinti šansus užimti kuo didesnę rinkos dalį, juo labiau, kad šiemet planšetinių kompiuterių segmentas turėtų augti nuo 113 mln. iki 161 mln. vienetų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos