Larry Page: JAV Vyriausybė prieigos prie Google serverių neturi


Larry-Page-Prism

Kompanija Google paneigė, kad yra susijusi su JAV Vyriausybės sukurta visuotine vartotojų sekimo programa PRISM, skirtingai nei tą bando parodyti leidiniai Washington Post ir The Guardian. Pastarųjų žurnalistai teigė, kad JAV Nacionalinės saugumo agentūros darbuotojai turi prieigą prie paieškos giganto serverių.

IT giganto vadovai pabrėžia, kad jie niekada negirdėjo apie tokią programą. „JAV Vyriausybė neturi nei tiesioginės prieigos, nei „back door“ priėjimo prie informacijos, kuri saugoma mūsų duomenų centruose“, – savo tinklaraštyje teigia Google vykdomasis direktorius Larry Page.

Amerikiečių ir britų laikraščiai buvo nurodę, kad Google, Yahoo, Apple ir Facebook vartotojų stebėjimas vyko nuo 2007 metų. Visa tai buvo argumentuojama noru kovoti su JAV išorinėmis grėsmėmis. Remiantis oficialia Google konfidencialumo politika, vartotojų privatūs duomenys gali būti pateikti atitinkamoms institucijoms tik tuomet, kai to reikalauja galiojantys įstatymai, yra teismo nurodymas arba vyriausybės užklausa.

Kompanijos Facebook generalinis direktorius Mark Zuckerberg taip pat pasekė Larry Page pavyzdžiu, publikuodamas analogišką pranešimą Facebook puslapyje. „Facebook nėra ir niekada nebuvo bet kokios programos dalimi, kuri numatytų galimybę suteikti JAV ar kitos šalies vyriausybei prieigą prie mūsų serverių“, – rašo jis. „Dar prieš savaitę mes nieko negirdėjome apie PRISM“.

Savo ruožtu, britų laikraštis The Guardian jau yra atskleidęs apie PRISM egzistavimą paviešinusį informatorių. Juo tapo 29 metų buvęs CŽV techninis asistentas Edward Snowden, kuris paneigė tokius Larry Page ir Mark Zuckerberg pareiškimus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos