LG Optimus G apžvalga: gražuolis su charakteriu


LG_Optimus_G_680

Išmaniųjų telefonų asortimentas didėja net ne dienomis, o valandomis. Didieji telefonų gamintojai siūlo visą galybę mobilių sprendimų, kurie gali patenkinti net ir išrankiausio vartotojo poreikį. Šį kartą turėjome garbės pratestuoti išmanųjį telefoną LG Optimus G (LG-E975), kuris didžiąja dalimi identiškas populiariajam Google Nexus 4 (pastarasis taip pat gaminamas LG gamyklose).

Reikia paminėti, kad LG Optimus G kaina svyruoja ties 1350 litų riba – panašiai, kaip ir Galaxy S III, tuo tarpu aparatine platforma labai panašus į anksčiau apžvelgtą Sony Xperia Z, kuris savo kaina nuo Optimus G skiriasi gana nemažai (Sony flagmaną šiuo metu galima surasti už maždaug 1600 lt). Tokiu būdu, apžvalgoje palyginsime tiek su vienu, tiek su kitu konkurentu.

Komplektacija ir dizainas

LG Optimus G komplekte galima rasti maitinimo adapterį su universaliu micro-USB laidu (gali būti jungiamas tiek į kompiuterio USB lizdą, tiek į patį maitinimo adapterį), firminės LG QuadBeat ausinės (In-Ear tipo) su keliais guminių pagalvėlių komplektais, nedidelė vartotojo instrukcija, metalinis adatėlė, kurios pagalba galima įdėti/išimti SIM kortelę, ir pats išmanusis telefonas.

IMG_0666

Kartu su telefonu – įkrovėjas, ausinės su papildomu guminių pagalvėlių rinkiniu, micro-SIM metaliukas

Korpusas pagamintas iš plastiko, aplink ekraną matyti šviesus apvadas (greičiausiai plastikinis). Viršutinėje dalyje rasime 3,5 mm garso įvestį ausinėms, dešinėje pusėje – įjungimo/išjungimo mygtuką, apačioje – mikrofono ertmė ir micro-USB lizdas ir dar keli varžteliai.

IMG_0673

Apatinėje briaunoje – micro-USB lizdas ir mikrofono niša

IMG_0672

Ekrano apačioje – sensoriniai mygtukai, paprastai užgestantys po 1,5 sekundės

IMG_0677

Kairėje viršutinėje briaunos dalyje – įjungimo/išjungimo mygtukas

IMG_0678

Viršutinėje dalyje – 3,5 mm ausinių lizdas

IMG_0679

Kairėje viršutinėje dalyje – garso reguliavimo mygtukas, kuris tinka ir fotografavimui

Kairėje – garso mygtukai ir paslėptas micro-SIM lizdas, kuris atidaromas, pasinaudojant komplekte esančia metaline adatėle. Pats adapteris, panašu, padarytas iš metalo, taigi turėtų nesulūžti ilgiau, nei taip atsitiko su Sony Xperia Z plastmasiniu micro-SIM kortelės rėmeliu.

IMG_0682

Smailus antgalis kišamas į nišą, išstumiamas micro-SIM kortelės „stalčiukas“

Nugarinėje dalyje yra 13 MP raiškos kamera su LED blykste (viršutinė pusė) ir pailga garsiakalbio ertmė (kairėje apatinėje pusėje). Po plastikiniu dangteliu slepiasi ličio polimerų baterija (2100 mAh talpos), tačiau kad iki jos prieitume, tektų atsukti kelis nedidelius šešiakampius varžtelius.

IMG_0684

Nugarinėje viršutinėje dalyje – 13 MP kamera su LED blykste. Matoma ir nugarėlės faktūra.

Iš ergonomikos pusės reikėtų paminėti, kad LG Optimus G priekinės pusės viršutinė dalis, kuri paprastai liečiasi su ausimi pokalbių metu, yra tarpinis atvejis tarp Galaxy S III ir Sony Xperia Z. Jei Samsung telefono viršus užapvalintais pakankamai smarkiai, kad nesijaustų jokių aštresnių atbrailų, tai Optimus G atveju kampas kiek statesnis. Antra vertus, jis nėra toks nemaloniai aštrus, kaip Xperia Z atveju (pastarojo naudoti balso skambučiams tikrai dažnai nesinori).

Briaunos iš nugarinės dalies suapvalintos, sprendimas patogus ir ergonomiškas

Briaunos iš nugarinės dalies suapvalintos, sprendimas patogus ir ergonomiškas

Plastikinis korpusas iš apatinės dalies yra suapvalintas, kad jį būtų galima patogiai laikyti bei sukioti rankoje. Ekranas savo dydžiu gal šiek tiek didokas naudojimui viena ranka (eilinį kartą tenka įsitikinti, kad tam reikalui optimalus yra 4,3“ variantas, max. 4,5“), tačiau vidutinei vyriškai rankai tas pilnai įmanoma, kad būtų galima pasiekti visus ekrano kampus.

IMG_0664

LG Optimus G ekranas atitinka visus 2012 metų flagmanų reikalavimus: turime 4,7“ įstrižainę su 1280 x 768 taškų raiška. Kaip stipriąją šio išmaniojo telefono pusę reikia paminėti IPS technologijos pagrindu sukurtą ekraną, kuris matymo kampais per plauką nusileidžia AMOLED (lyginta su Galaxy S III).

Screenshot_2013-06-06-02-17-36

Tokie įspėjimai pasirodys, kai išmaniojo telefono temperatūra pasieks 35’C

Esant maksimaliam ryškumo lygiui, Optimus G šiek tiek lenkia buvusį Samsung flagmaną, kalbant apie spalvų atvaizdavimo korektiškumą.

Lyginant su Xperia Z ekranu, Optimus G esantis TrueHD IPS pranašesnis visa galva tiek matymo kampais, tiek spalvų sodrumu ir šiek tiek maksimaliu ryškumo lygiu.

IMG_0663

Taip matysis ekranas, kai šviečia tiesioginiai saulės spinduliai (ekrano ryškumas – 100%)

Žemiau pateiktos LG Optimus G vartotojo sąsajos nuotraukos:

Komunikacinės galimybės

Išmanusis telefonas LG Optimus G turi praktiškai viską, ko reikia šiandienos „protingam“ telefonui, o šiuo atveju turime:

 • 2G – GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
 • 3G – HSDPA 900 / 2100 MHz
 • 4G – LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
 • Bluetooth 4.0 + A2DP
 • NFC (Near field communication)

Testų metu iš Wi-Fi modulio pavyko išspausti 49 Mbit/s ir 70 Mbit/s duomenų perdavimo spartą (atitinkamai parsisiuntimas ir išsiuntimas). Signalo stiprumas ir ryšio stabilumas taip pat nepavedė tiek visai šalia Wi-Fi prieigos taško, tiek ir viešose vietose.

browsermark-speedtest-optimus-g

Teste Rightware BrowserMark 2.0, naudojant naršyklę Google Chrome, surinkta 1834 balai. Tai šiek tiek mažiau nei Sony Xperia Z (2068 balai) ar Xperia V (2042 balai), tačiau praktinio skirtumo nebuvo matyti – Optimus G veikė pakankamai sparčiai ir stabiliai viso naršymo Internete metu.

Garso posistemė ir multimedia galimybės

Garsiakalbiai, ausinės ir garso kokybė

Garso posistemės galimybės paliko dvejopą įspūdį. LG Optimus G atveju galima pažymėti, kad gamintojas akcentuoja būtent individualų muzikos klausymąsi ir filmų/vaizdo klipų žiūrėjimą. Integruotas garsiakalbis, švelniai tariant, pasirodė gana silpnai. Remiamasi išskirtinai aukštais dažniais, maksimalus garso lygis ilgam muzikos klausymui netinka (nebent norisi kam nors sukelti galvos skausmą).

IMG_0685

Garsiakalbis nugarėlės kairėje apatinėje dalyje – kokybės vis dėlto pritrūko

Antra vertus, gana maloniai nustebino komplekte esančios LG QuadBeat ausinės. Iš nuotraukos matyti, iš kur atsirado žodis „Quad“ – panaudotos dvigubus guminės pagalvėlės. Ausines įsikišus į ausis, susidaro įspūdis, tarsi esate panėręs po vandeniu – prie šio jausmo reikia priprasti. Iš ausinių pliusų galima paminėti gerą izoliaciją nuo aplinkos triukšmų, sukuriamą didelį slėgį (žemų dažnių gerbėjams tikrai patiks).

Vidutiniai dažniai subalansuoti gana gerai, tačiau daug kas priklausys nuo to, kaip ausyse „sėdės“ ausinės: jei labai sandariai, bosas gali šiek tiek užgožti vidutinius dažnius, tad teks pasidarbuoti ekvalaizeriu (pastarojo LG standartinis grotuvas neturi). Bendrai paėmus, vidutiniai dažniai skamba tikrai neblogai, o daugumoje atvejų žemi dažniai jų neužgožia.

LG QuadBeat ausinės - konstrukcija šiek tiek abejotina, tačiau kokybės užteks absoliučiai daugumai žmonių

LG QuadBeat ausinės – konstrukcija šiek tiek abejotina, tačiau kokybės užteks absoliučiai daugumai žmonių

Taip pat norėjosi kiek švaresnių ir išraiškingesnių aukštų dažnių (ypač įjungus Dolby Mobile režimą, kuris palankesnis žemų dažnių gerbėjams), tačiau galima konstatuoti, jog absoliučiai daugumai vartotojų esamų komplekte ausinių kokybės pilnai užteks. Ir čia galima pagirti gamintoją, kadangi šioje kainų kategorijoje sunku rasti telefonų su tokio lygio ausinėmis.

Snobai, aišku, turės prie ko prikibti: ausinių konstrukcija ergonomikos atžvilgiu galėtų būti kiek patogesnė. Nuolat sukiojant galvą, ausinės taip ir stengiasi iškristi, arba tiesiog kontaktas su ausimi tampa ne toks sandarus, taigi ir garso kokybė staigiai keičiasi.

Garso kokybė balso skambučių metu

Nenustebino ne tik garsiakalbiai, tačiau ir garso kokybė balso skambučių metu. Pastarasis aspektas ypač patraukė dėmesį po Xperia Z testų. Jei japonų telefono atveju pašnekovas girdimas taip aiškiai ir švariai, tarsi būtų šalia, tai LG Optimus G garsas aiškiai „telefoninis“. Taip pat nerekomenduojame didinti garso lygio iki maksimumo, kadangi atsiranda garso nešvarumai. Norisi tikėti, kad tai tik testinio telefono ypatumai.

Multimedia programinė įranga

Iš niuansų galima paminėti LG garso grotuvą. Jame labiausiai trūko ekvalaizerio, tad mėgstantiems susikurti savo muzikinius profilius bei koreguoti dažnių lygį, galima parekomenduoti iš karto įsidiegti trečių šalių aplikacijas, pavyzdžiui, WinAmp, n7player, Poweramp music Player ir kt.

Vaizdo grotuvas (kairėje) turi funkciją "Always on Top"; garso grotuvas standartinis, trūksta tik ekvalaizerio

Vaizdo grotuvas turi funkciją „Always on Top“; garso grotuvas standartinis, trūksta tik ekvalaizerio

Filmų peržiūrai skirtas grotuvas yra paprastas ir aiškus, jokių perteklinių funkcijų jame nėra. Palyginus su anksčiau testuotais LG grotuvais, pastarasis turi „Always on top“ funkciją, kuri leidžia žiūrėti filmą ir naudotis, pavyzdžiui, Internetu ar socialiniais tinklais vienu metu. Beje, pastarąją funkciją kaip vieną išskirtinių labai akcentavo Samsung atstovai, girdami naująjį Galaxy S4. Pasirodo, tuo gali pasigirti ir daug pigesni išmanieji telefonai.

Vartotojo duomenims LG Optimus G prieinama beveik 25 GB iš įdiegto 32 GB duomenų kaupiklio. Norintys daugiau erdvės, galės pasinaudoti įvairiomis „debesų“ talpyklomis (LG siūlo pasinaudoti Dropbox, nors prieinama ir visa eilė kitų).

Fotografavimo galimybės

LG Optimus G turi pagrindinę 13 megapikselių raiškos kamerą. Gautos nuotraukos gerai žiūrisi per telefono ekraną, tačiau pažvelgus per didelį monitorių, vėl gi matosi „didelių reklaminių skaičių“ trūkumai: aštrumo ir detalumo trūkumas, peršvietimai esant stipriam tiesioginiam ir šoniniam apšvietimui (saulės spinduliai, stalinė lempa ir t.t.).

Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų „multi-mega-daugiapikselinės“ kameros leidžia gauti tokios kokybės nuotraukas, kokias gali padaryti 4-5 metų senumo skaitmeniniai (DSC) fotoaparatai. Konkrečiu atveju lyginta su Canon IXUS 80, turinčiu 8 megapikselių raiškos sensorių. LG Optimus G kamera dienos metu patalpoje fotografuoja maždaug apylygiai, lauko sąlygomis (ypač esant tiesioginiams saulės spinduliams) – trūksta aštrumo, detalumo, prastesnio apšvietimo sąlygomis – skaitmeniniam fotoaparatui šiek tiek nusileidžia.

optimus-g-ixus80-iso400 optimus-g-ixus80-iso1600

optimus-g-ixus80-3x-zoom optimus-g-ixus80-100pc-crop-sunny

LG Optimus G naudai galima paminėti gana neblogą tvarkymąsi su triukšmais. Taip pat galima paminėti Optimus G kameros galimybę fokusuoti automatiškai, be vartotojo įsikišimo. Funkcija naudinga, tačiau ateityje norėtųsi rasti opciją, kuri šią funkciją leistų išjungti – nuolatinis autofokusavimas papildomai eikvoja bateriją.

Iš ISO parametrų prieinama opcija „Automatiškai“ arba rankiniu būdu pasirinkti ISO 100-400 reikšmes. Automatika ISO reikšmę gali pakelti iki 1600. Prieinama HDR funkcija leidžia padaryti keletą kadrų ir juos automatiškai sujungti į vieną. Kelionėse pravers ir panoraminis bei nenutrūkstamo fotografavimo režimas.

LG Optimus G fotografavimo galimybes galima įvertinti 7,5 balo iš 10.

Produktyvumo lygis

LG Optimus G turi 4 branduolių procesoriumi Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064), dirbančiu 1,5 GHz taktiniu dažniu, 2 GB operatyvioji atmintis, Adreno 320 grafikos posistemė. Parametrai analogiški anksčiau testuotam Sony Xperia Z.

Testai parodė, kad Optimus G produktyvumo lygio pilnai užtenka visoms užduotims atlikti, ar tai būtų naršymas Internete, mobilūs žaidimai, filmų žiūrėjimas, Youtube, socialiniai tinklai ir t.t.

LG_Optimus_G_performance

Mėgstantiems statistiką ir mūšius skaičiais, testai parodė, kad Xperia Z visur aplenkė buvusį LG flagmaną, kuris savo ruožtu, aplenkė Galaxy S III, Galaxy Note II, Oppo Find 5 ir daugelį kitų garsių konkurentų. Žvelgiant į dvikovą kainomis, LG turi nemažą pranašumą prieš tą patį Sony Xperia Z, o su Galaxy S III praktiškai susilygino.

antutu-quadrant-optimus-g

Baterija

LG Optimus G įdiegta 2100 mAh ličio polimerų baterija. Kadangi procesorius yra identiškas kaip ir Xperia Z (turime 4 branduolių Snapdragon S4 Pro, dirbantį 1.5 GHz dažniu), galima tikėtis labai panašaus rezultato.

 • Idle“ testo metu (trys – keturi balso skambučiai per parą, keletas SMS žinučių) Optimus G veikė labai ilgai – apie 9 paras. Tokiu būdu, buvo pakartotas testuoto Sony Xperia Z rekordas, kuris turėjo kiek didesnės talpos bateriją.
 • Office“ režimas (balso skambučiai, SMS, el. paštas, Facebook, kartas nuo karto pasinaudojama Internetu, padaroma keletas nuotraukų) – telefonas veikė 3 paras. Šis testas eilinį kartą parodo, jog jei išmanųjį telefoną naudosite panašiai, kaip šiame teste, visų pirma atkreipkite dėmesį į baterijos talpą (kuo daugiau, tuo geriau).
 • Multimedia“ testų metu (žiūrime filmus, vaizdo klipus per Youtube, klausome muzikos) Optimus G baterija leido darbuotis apie 10 valandų 25 minutes. Reikia pripažinti, šis rezultatas yra rekordinis tarp mūsų testuotų išmaniųjų telefonų.
 • Stress“ testo metu baterija išlaikė 2 valandas 45 minutes. Rezultatas geresnis nei, pavyzdžiui, Sony Xperia Z su tokiu pačiu procesoriumi, bet didesnės talpos baterija.

Prijungus prie 220V elektros rozetės per komplekte esantį įkroviklį, pilnas akumuliatoriaus pasikrovimas (nuo 0 iki 100%) truko apie 2 valandas 35 minutes,

LG Optimus G privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Didelis produktyvumo lygis;
 • Puikios kokybės ekranas;
 • Malonus akiai, patogus korpuso dizainas;
 • Maloniai nustebinusios garso kokybe LG QuadBeat ausinės (yra komplekte);
 • Stabiliai veikianti programinė įranga (tiek operacinė sistema, tiek ir gamintojo pateiktos aplikacijos).

Trūkumai:

 • Pagrindine kamera daromų nuotraukų kokybė – tik vidutinio lygio (trūksta aštrumo, detalumo, ypač bandant vaizdą priartinti);
 • Žemo lygio integruoti garsiakalbiai ir jų garso atkūrimo kokybė (tiek atkuriant muziką, žiūrint filmus, tiek ir balso skambučių metu);
 • Ne tik žaidžiant, bet ir naršant Internete, greitai kyla telefono komponentų temperatūra, kuri neleidžia nustatyti maksimalaus ekrano ryškumo;
 • Per agresyviai veikiantis ekrano šviesumą reguliuojantis sensorius: vietoj to, kad ekraną pritemdytų palaipsniui, tai daro staigiai (akims nėra labai malonu, ypač skaitant tekstą).

Išvados

LG Optimus G paliko dvejopą įspūdį. Šis telefonas traukia akį tiek savo dizainu, tiek savo techninėmis specifikacijomis modelį. Iš kitos pusės, tik praėjus euforijai ir ilgiau pasinaudojus, pasimato niuansai, kurie pradeda trikdyti.

Taigi turime patrauklų dizainą, didelį produktyvumo lygį, daug didelių skaičių (daug procesoriaus branduolių, daug megapikselių, didelę įstrižainę, puikią ekrano matricą ir pakankamą raišką, galybę komunikacinių galimybių, bevielių modulių). Iš kitos pusės, turime trūkumų (ir netgi įsisenėjusių, LG telefonams būdingų ligų), kurių dalis gali būti lengvai pašalinta programiškai, tačiau gamintojas kažkodėl į tai neatkreipia dėmesio.

Iš čia kyla ir pageidavimai, kuriuos įgyvendinti nėra neįmanoma: nustoti vaikytis megapikselių ir įdiegti kokybišką kamerą, sutvarkyti ekrano apšvietimą reguliuojantį sensorių (kad jo veikimas nebūtų taip ryškiai pastebimas plika akimi), įdiegti kokybiškesnius garsiakalbius. Taip pat reikėtų sutvarkyti temperatūrų daviklį arba rimčiau pagalvoti apie aušinimo sistemos tobulinimą, jei jau diegiami tokie galingi komponentai, kurie riboja telefono funkcionalumą (pavyzdžiui, neleidžia iki 100% padidinti ekrano ryškumo, jei telefonas įkaista daugiau nei +35oC).

Įgyvendinus šiuos pageidavimus (kaip jau minėta, tam užtektų programinės įrangos atnaujinimo), LG Optimus G galėtų lengvai tapti idealiu pasirinkimu už tikrai patrauklią kainą. Pastaroji testų metu sudarė apie 1350 lt.

Vienas komentaras

 1. Robertas parašė:

  man tai sitam telefone tik geros kameros truksta. visa kita okay, visai patenkintas.


Kitos kategorijos naujienos