Microsoft papasakojo, kaip bus galima perpardavinėti Xbox One žaidimus


don-mattrick-xbox-one

Jau seniai sklandė gandai, kad naujos kartos žaidimų konsolei Xbox One skirtų žaidimų nebus galima perpardavinėti ir kad bus reikalaujama nuolatinio interneto ryšio. Po oficialaus konsolės pristatymo kompanija Microsoft taip nieko konkretaus ir nepasakė – iki šio momento.

Pagaliau vartotojai sulaukė korporacijos oficialaus pareiškimo, kuriame viskas paaiškinama. Pranešama, kad konsolė iš tikrųjų turėtų periodiškai jungtis prie Interneto prie Microsoft serverių – bent kartą per 24 valandas. Jei per tą laiką ryšio nebus, žaidimus nustos pasileisti. Savo ruožtu, TV transliacija bus prieinama, pasileis ir Blu-Ray bei DVD optiniai diskai.

Kalbėdama apie naudotų žaidimų perpardavimą, Microsoft teigia, kad žaidimų leidėjai gali „leisti vartotojams keistis žaidimais konkrečiose parduotuvėse“. Kartu aiškinama, kad programinės įrangos gigantas iš vartotojų, parduotuvių arba leidėjų už šias operacijas neims jokio mokesčio. Antra vertus, patys leidėjai galės uždrausti savo produktų perpardavimo galimybę, o taip pat nustatyti perpardavimo mokestį.

Kartu bus galima duoti savo draugams pažaisti savo žaidimus, už tai nieko mokėti nereikės. Antra vertus, reikės įgyvendinti kai kurias sąlygas: žaidėjas turės būti savininko draugu Xbox Live tinkle ne trumpiau kaip 30 dienų ir kiekvieną konkretų žaidimą galima bus perduoti vieną kartą. Žaidimų nuoma nebus prieinama Xbox One debiuto metu, tačiau Microsoft „apie tai jau galvoja“.

Įdomiausia yra tai, kad „dešimčiai šeimos narių“ (kabutėse todėl, kad niekas netikrins, ar šie žmonės yra vartotojo šeimos nariai) bus leista žaisti vieną žaidimą kitoje konsolėje, jei jie sujungti su sąlyginio giminaičio žaidimų kolekcija.

Galiausiai kompanija Microsoft paaiškino situaciją dėl privatumo ir Kinect. Programinės įrangos giganto atstovų teigimu, sensorius išskirtinai klausys, ar jam nebus duota komanda „Xbox, įsijunk“, tuo tarpu žmonių pokalbių nebus įrašinėjami bei išsiunčiami į kieno nors serverius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos