Microsoft smogė didžiausiam botnet tinklui Citadel


Kompanijos Microsoft padalinys „Digital Crimes“ kartu su FTB ir maždaug 80 valstybių institucijomis smogė botnet tinklui Citadel – vienam iš didžiausių ir pavojingiausių visame pasaulyje. Su šiuo tinklu siejama daugybė įsilaužimų į finansų institucijas per paskutinius pusantrų metų. Ekspertų teigimu, jų metu buvo pagrobta apie 0,5 mlrd. JAV dolerių.

server-switch

Pranešama, kad praėjusią savaitę pavyko sustabdyti maždaug 1000 iš 1400 tinklų darbą, kurie, kaip manoma, įėjo į Citadel sudėtį. Microsoft duomenimis, botnet tinklo sudėtyje yra apie 50 mln. užkrėstų kompiuterių visame pasaulyje.

Kibernetinių nusikaltėlių, valdančių šį tinklą, tikslu tapdavo didžiausios amerikiečių finansinės organizacijos, tokios kaip American Express, Bank of America, Citigroup, Credit Suisse, PayPal, HSBC, JPMorgan Chase, taip pat kanadiečių Royal Bank ir Wells Fargo.

Botnet tinklo organizatoriai iki šiol lieka laisvėje, dar daugiau, jų tapatybės kol kas nėra nustatytos. Microsoft įtaria žmogų, kuris žinomas slapyvardžiu Aquabox, kuris laikomas pagrindiniu nusikalstamos veiklos organizatoriumi. Bet kokiu atveju, tinklo veiklai smogtas žymus smūgis.

Taip pat Microsoft sugebėjo nustatyti, jog Citadel tinklas sąmoningai vengė atakų prieš Rusijos ir Ukrainos finansines institucijas. Kompanijos iš Redmondo specialistai mano, kad botnet organizatoriai gali gyventi būtent čia. Teigiama, kad iš 1000 uždarytų tinklų JAV teritorijoje veikė 455.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos