Net Applications: gegužės mėnesį Windows 8 vis dar vilkosi Vista užnugaryje


Operacinė sistema Windows 8 savo rinkos dalį didina nors užtikrintai, tačiau labai vangiai, teigia nauja kompanijos Net Applications statistika, kurioje atsispindi Windows operacinių sistemų dalis asmeniniuose ir planšetiniuose kompiuteriuose.

Naujausi duomenys rodo, kad operacinė sistema Windows 8 šiuo metu įdiegta į maždaug 4,27% kompiuterių visame pasaulyje. Balandžio mėnesį šis rodiklis sudarė 3,84%. Pirmą kartą nuo Windows 8 debiuto analitikai nusprendė neskaidyti duomenų į atskirus Windows 8, Windows 8 Touch ir Windows RT pasiekimus ir pristatė bendrą rinkos dalį. Tokiu būdu, galima konstatuoti, kad realūs Windows 8, skirtos asmeniniams kompiuteriams, rezultatai būtų prastesni, nei mums bando parodyti Net Applications analitikai.

windows-versions-2013-may

Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmauja Windows 7 su 44,85% rinkos dalimi. Pastaroji operacinė sistema, kaip nekeista, per gegužės mėnesį savo pozicijas padidino 0,13%, o tai leidžia kalbėti ne tik apie matavimų paklaidą, tačiau ir apie tam tikrą dalį vartotojų, kurie įsigijo Windows 8, tačiau pasinaudojo „downgrade“ galimybe į Windows 7.

Kartu galima pažymėti, kad ir toliau mažėja Windows XP populiarumas, nors jos rinkos dalis ir toliau išlieka didelė: 37,74% šiandien ir 38,31% balandžio mėnesį. Bus gana įdomu pažiūrėti, kokia bus Windows XP rinkos dalis, kai Microsoft nutrauks jos palaikymą 2014 metų balandžio mėnesį.

Iš pateiktos statistikos galima matyti, kad net ir „jungtinis“ Windows 8 rodiklis nepasiekia net ir paskutinių tinginių kritikuotos Windows Vista dalies, kuri gegužės mėnesį sudarė 4,51% (per mėnesį kritimas sudarė 0,28%).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos