Noctua parodė aušintuvą su deimantais ir ventiliatorių su „antitriukšmu“


Puslapio Computerbase žurnalistai parodoje Computex 2013 aplankė austrų kompanijos Noctua stendą. Pastarosios atstovai pasigyrė keliais perspektyviais produktais, kurie turėtų pagyvinti procesorių ir vaizdo plokščių aušinimo sistemų rinką. Kol kas kalbama apie procesorių aušintuvų prototipus – tai radiatoriams skirtas pagrindas, sukurtas iš „deimantų dulkių“ bei pasižymintis aukštų šilumos laidumu, ir ventiliatorius su aktyvia triukšmo slopinimo sistema.

diamond-noctua

Pirmuoju atveju kalbama apie deimantų polikristalų dulkėmis padengtas juosteles, o ne monokristalus, kurie kainuoja beprotiškus pinigus. Kaip žinia, deimantas turi daug geresnius šilumos laidumo parametrus nei dabar naudojamos tradicinės medžiagos. Noctua bandymai rodo, kad šiluminį laidumą galima pagerinti net 25 procentais iki 500 W/(m*K) rodiklio.

Kompanijos Noctua atstovų teigimu, danga iš „deimantų dulkių“ nebus pigi – ji galutinį produktą pabrangins maždaug 10-20 eurų. Kalbama būtent apie specialias plėveles, o ne apie deimantų kruopelytes, kurių šilumos laidumas yra maždaug keturiskart didesnis.

noctua-anc-01 noctua-anc-02

Kitas Noctua prototipas – aušintuvas su aktyviu triukšmo slopinimu (Active Noise Cancellation, ANC). Prieš metus panaši sistema buvo rodoma toje pačioje Computex, tik dabar kompaniją visa tai integravo į aušintuvą NF-A14 su 140 mm ventiliatoriumi. Reikia suprasti, kad čia triukšmo slopinimo efektas pasireikš geriau, nei prieš metus naudotame Noctua NF-F12. Faktiškai buvo parodytas prekybai paruoštas produktas.

Sistemos darbo principas – ventiliatoriaus sparneliai sukuria dirbtinį triukšmą, kurio fazė priešinga darbiniam triukšmui, taigi susidaro triukšmo slopinimo efektas. Tam reikalui į sparnelius integruoti magnetai, o per visą aplinkinio plastikinio korpuso perimetrą patalpinta indukcinė ritė su elektromagnetais.

noctua-anc

Fiksuodamas natūralaus triukšmo spektrą, aušintuve integruotas specialus kontroleris priverčia sparnelius generuoti „antitriukšmą“ su sparnelių vibravimo amplitude iki 0,1 mm. Įdomu, kaip Noctua specialistai išsprendė guolių problemą? Deja, rekomenduojamų kainų nėra, tačiau žadama, kad naujiena pasirodys 2013 metų rudenį.

4 komentarai (-ų)

 1. guru parašė:

  puikiai naujienos viena šalia kitos – kaistantys haswell cpu ir deimantiniai noctua aušintuvai. sumokam brangiai už procesorių ir dar brangiau už coolerį, kad turėtume tą patį, kaip su dabartiniais cpu ir cooleriais, tik žymiai pigesniais 🙂

 2. Karolis parašė:

  Sumokam daugiau, tačiau ir spartos gaunam daugiau 🙂

  • guru parašė:

   tai iš kur tu daugiau spartos gausi, jei haswell prasčiau turbinasi nei ivy bridge ???

  • Saulius parašė:

   Kaip tu gausi daugiau spartos jai Sandu Bridge turbinasi DAUG DAUG geriau, ir turbut maziau kaista, nei Hasvel, o spartos jie ar taip ar taip beveik neprideda… Ipac jai kabant apie CPU sparta, o ne apie GPU ar elektros sanaudas


Kitos kategorijos naujienos