nVidia kalba apie procesorių Intel Haswell privalumus ir trūkumus


Kompanija nVidia per metus sustiprino savo pozicijas mobilios diskretinės grafikos segmente, ir nešiojamų kompiuterių su Ivy Bridge procesoriais populiarumas iš dalies nulemtas būtent šio faktoriaus. Žinoma, Haswell procesorių debiuto išvakarėse kompanijos nVidia atstovai taip pat nesusilaikė nuo komentarų tema „kas yra blogai ir kas yra gerai“. Tiesa, šį kartą pasisakymų tonas nebuvo toks aštrus, kaip išjuoktos Ivy Bridge integruotos grafikos atveju.

Haswell-new-level-graphics

Kompanijai nVidia kiekvienos naujos kartos Intel procesorių pasirodymas priverčia jaustis dvejopai. Iš vienos pusės, atsiranda vis galingesni kompanionai nuosavai nVidia diskretinei grafikai. Iš kitos pusės, Intel procesoriai kuo toliau, tuo labiau progresuoja būtent integruotos grafikos posistemės srityje, o pats procesorių gigantas nevengia savo GPU lyginti su neįvardintomis nVidia pradinio lygio vaizdo plokštėmis. Haswell atveju, reikia pažymėti, palyginamuoju etalonu tapo GeForce GT 650M.

Paskutinis nVidia išpuolis bando atremti Intel puolimą pastabomis apie Intel lyginamųjų testų sąlygas (Intel remiasi sintetiniais testais, tuo tarpu nVidia – žaidimais). Be to, nVidia atstovai pažymėjo, jog ji jau turi grafinį adapterį GeForce GT 750M, kuris žaidimuose yra 2 kartus spartesnis už greičiausią Haswell integruotą grafiką.

Intel Iris Pro ir mobilios nVIdia GeForce grafikos palyginimas žaidime Battlefield 3 (Anandtech.com nuotrauka)

Intel Iris Pro ir mobilios nVIdia GeForce grafikos palyginimas žaidime Battlefield 3 (Anandtech.com nuotrauka)

Procesoriai su grafikos posisteme Intel GT3e (Iris Pro) taps gana brangių nešiojamų kompiuterių (apie $3000) pagrindu, tuo tarpu maksimaliai spartai žaidimuose pasiekti užtenka pasirinkti nVidia diskretinę grafiką su labiau prieinama kaina.

Kompanija nVidia yra įsitikinusi, jog žaidimų gerbėjai negalės pasitenkinti integruota grafika, ir naujausi Haswell procesoriai šiuo atveju negalės nieko pakeisti. Nešiojamų kompiuterių su integruota grafika dalis bent jau JAV rinkoje yra gana didelė, tačiau tokiose valstybėse, kaip Kinija ar Vokietija, diskretinė grafika pasižymi daug didesne paklausa.

haswell_graphics_04

Iš esmės, nVidia galima suprasti: Intel progresavimas integruotos grafikos srityje po truputį atims duoną iš nVidia, kuri anksčiau siūlė pilną spektrą grafinių adapterių, iš kurių patys silpniausi jau dabar nieko neišsiskirdavo Intel HD Graphics 4000 fone. Intel bandymai pakelti kartelę aukščiau vers gamintojus apsiriboti vien integruota grafika, taigi nVidia teks atsisakyti biudžetinį sprendimų, taigi kartu prarasti ir tam tikrą rinkos dalį. Kartu nereikėtų pamiršti ir AMD, kurios hibridinių procesorių GPU biudžetines nVidia vaizdo plokštes paverčia pertekliniu sprendimu, kuris tik eikvoja mobilaus kompiuterio bateriją.

2 komentarai (-ų)

  1. arvis parašė:

    Butu intelio grafika sh***, nvidia sau ramiai sedetu ir tyletu. Dabar neramu, shaibas atima, negali savo pigiaku geforce pardavineti

  2. thermal parašė:

    jei laptopai su galingiausiu intel gpu kainuos padoriai, galima nvidia mesti bortą. ilgiau akumuliatorius laikys, mažiau kaitimo + galingas cpu tikrai nepamaišys niekam. kas jau tikrai geiminti norės, pasiims su geforce gtx765m arba galingesniu.


Kitos kategorijos naujienos