nVidia grafiniai procesoriai tapo didžiausio pasaulyje dirbtinio neuronų tinklo pagrindu


artificial_intelligence

Konferencijoje ISC 2013 kompanija nVidia paskelbė, kad bendradarbiauja su Stenfordo universitetu ir dirba prie projekto, kuris numato didžiausio pasaulyje dirbtinio neuronų tinklo sukūrimą. Šis tinklas bus apie 6,5 karto didesnis, nei 2012 metais buvo sukurtas Google specialistų.

Neuroniniai tinklai, sudaryti iš galybės kompiuterių, gali „išmokti“ modeliuoti smegenų elgesį, įskaitant objektų, personažų, balsų ir garsų atpažinimą, lygiai taip, kaip tai daro žmonės.

Dideliems neuronų tinklams reikalingi didžiuliai skaičiavimų resursai. Pavyzdžiui, Google tinklui, kuris išmoko savarankiškai atpažinti kates Youtube klipuose, prireikė maždaug 1000 serverių su procesoriais, kurių bendras branduolių kiekis sudarė 16 000. Šis tinklas, kūrėjų, teigimu, turėjo 1,7 mlrd. jungčių, analogiškų tikrų neuronų tinklui.

Stanfordo universiteto tinklas sudarytas iš 16 serverių su nVidia grafiniais procesoriais. pastarieji leido imituoti maždaug 11,2 mlrd. neuronų jungčių. Manoma, kad kuo didesnis neuronų tinklas, tuo tiksliau galima susidoroti su užduotimis, tokiomis kaip objektų atpažinimas. Tai leidžia kompiuteriui modeliuoti elgseną, artimą tai, kuria pasižymi žmogus.

Šiuo metu mašinų apmokymas tapo sparčiai besiplėtojančiu dirbtinio intelekto srities segmentu. Čia bandoma išmokyti kompiuterius atlikti tam tikrus veiksmus be preliminaraus programavimo. Šiuo metu jau turime bepiločius automobilius ir efektyvią paiešką tinkle, atliekami mašinų apmokymo projektai leido žymiai geriau pažinti žmogaus genomą. Daugelis mokslininkas mano, kad tai yra geriausias kelias – kurti dirbtinį intelektą, kuris būtų panašus į žmogiškąjį. Tiesa, klysti yra žmogiška, taigi visai tikėtina, kad ir toks dirbtinis intelektas kartais „sustreikuos“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos