Sukurtas procesorius, kurio sudėtyje nėra puslaidininkių


Fizikas Yok Khin Yap iš Mičigano technologinio universiteto (JAV) pasiūlė savo alternatyvą silicio tranzistoriui, praneša puslapis Daily tech. Jam kilo idėja išdėstyti kvantinius taškus ant izoliuoto pagrindo, o elektros srovė, jei tik pakankama įtampa, turėtų judėti tarp taškų tuneliavimo efekto dėka. Pastaroji idėja nėra visiškai nauja, tačiau tokio pobūdžio sistemos anksčiau veikdavo, tik esant labai žemoms temperatūroms, o tai neleido šios sistemos laikyti pilnaverte tranzistoriaus pamaina.

nanovamzdeliu-tranzistorius

Profesorius Y. K. Yap išsprendė šią problemą, patalpindamas auksinius kvantinius taškus, kurių dydis – apie 3 mm, ant pagrindo, sukurto iš boro nitrido nano vamzdelių. Akivaizdininkų, stebėjusių minėto išradimo darbą demonstracijos metu, teigimu, elektronai neįtikėtinai tiksliai peršokdavo iš vieno taško į kitą.

Naujosios technologijas didelis privalumas yra tai, jog nėra elektros nuotėkių išskiriamos šilumos pavidalu, kadangi tokioje sistemoje nėra puslaidininkių. Gauto tranzistoriaus dydis sudaro apie vieną mikroną į plotį dvidešimčiai tranzistorių. Šiuo metu progresyvi sistema yra patentuojama. Kada ji galėtų pakeisti šiuolaikinius tranzistorinius kompiuterius, išradimo autorius neatskleidžia, tačiau reikia manyti, kad taip atsitiks toli gražu dar ne greitai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos