Pažvelkite į nepavargstančius robotus, kurie vairuoja Ford automobilius


Automobilių patvarumą, iš esmės, turėtų tikrinti vairuotojai. Vairuotojai taip pat žmonės. Jiems reikia miegoti, yra ir kiti neatidėliotinų poreikių. Tačiau kompanijoje Ford tuo užsiima ne žmonės, o robotai, ir tai leidžia sutaupyti ne tik galybę laiko, bet ir kitų resursų.

Automobilių giganto užsakymu juos specialiai gamina kompanija Autonomous Solutions. Robotai naudoja GPS, kurie leidžia vairuoti automobilį maždaug poros centimetrų tikslumu. Tokiu būdu, bandomajame treke gali būti aštuoni automobiliai kiaurą parą, septynias dienas per savaitę.

Mašinos naudoja bevielę sąsają tam, kad duomenys apie greitį ir buvimo vietą būtų siunčiami į kontrolinius prietaisus. Automobilius, savaime suprantama, seka operatoriai, tačiau tai daroma tik tam, jei bus susidurta su ekstrinėmis situacijomis – paprastai automatika su vairavimu susitvarko be jokių problemų.

Kitas šios technologijos vystymo etapas  – leisti mašinoms išvažiuoti į realius kelius, tačiau tai nutiks ne artimiausioje ateityje (bent jau Ford atveju, kadangi Google bepiločiai automobiliai jau seniai važinėja po visą JAV teritoriją).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos