Liepos mėnesį Samsung išmanieji telefonai gaus apsaugos nuo vagysčių funkciją


Kai tik kuris nors produktas tampa paklausus legalioje rinkoje, jo paklausa padidėja ir kriminalinėje rinkoje. Išmaniųjų telefonų populiarumo augimas stimuliuoja jų vagysčių augimą, kadangi realizuoti gana brangius išmaniuosius telefonus galima be problemų, o atimti arba pavogti – tik šiek tiek sunkiau.

galaxy-s4-launch

Beje, nešiojamų kompiuterių gamintojai jau seniai siūlo receptą kovai su mobilių įrenginių vagystėmis. Apsaugoti savo informaciją nuo vagišių akių galima, distanciniu būdu aktyvavus duomenų šifravimo rakto procesą, taigi duomenys kaupiklyje taps neperskaitomi. Kiek sudėtingesnės sistemos leidžia sekti pavogtą nešiojamą kompiuterį per IP adresą arba palydovinės pozicionavimo sistemos duomenis, tačiau panašūs sprendimai neišpopuliarėjo.

P. Korėjos leidinys MK praneša, kad didžiausias pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojas Samsung jau liepos mėnesį gali pademonstruoti techninį sprendimą, kuris neleistų naudoti pavogtų išmaniųjų telefonų.

Teigiama, kad nuotoliniu būdu mobiliojo ryšio operatoriaus aktyvuotas „išjungiklis“ galės paversti išmanųjį telefoną „plokščiu stačiakampiu su suapvalintais kampais“, tik šiuo atveju, visiškai bejausmiu ir negalinčiu atlikti savo funkcijos. Skambinti ir peržiūrėti jame esančius duomenis po tokios procedūros nebus galima.

Tiesa, kol kas neaišku, ar smarkiai toks išmanusis telefonas bus apsaugotas nuo nelegalių bandymų jį atgaivinti, pavyzdžiui, iš naujo įdiegiant firminę programinę įrangą (firmware). Reikia tikėtis, kad visi atsakymai į visuomenę jaudinančius klausimus bus atsakyti jau kitą mėnesį.

Vienas komentaras

  1. edgaras parašė:

    not bad, cia nei pats valgo, nei kitam duoda 😀


Kitos kategorijos naujienos