Seagate pradeda tiekti kietus diskus su 5 mm storio korpusais


Utrabook tipo nešiojami kompiuteriai kai kurių ekspertų ir analitikų pripažįstami ta vienintele jėga, kuri gali bent kažkiek gali pakovoti su planšetinių kompiuterių gaivalu. Kadangi pastarieji naudoja išskirtinai NAND Flash atminties mikroschemas, kietųjų diskų gamintojai bando patikti potencialiems ultrabookų pirkėjams, bandydami įdiegti savo kaupiklius į kuo plonesnius korpusus. Kompanija Western Digital (WD) jau siūlo 5 mm storio kaupiklius, tarp kurių galima sutikti ir hibridinius modelius, apjungiančius HDD ir SSD privalumus.

seagate_5mm_hdd

Kompanija Seagate atsakomąjį žingsnį žengė tik dabar, pranešdama apie savo naujųjų kietų diskų. Šie gavo labai paprastą ir suprantamą pavadinimą – Laptop Ultrathin HDD. Ploname 5 mm korpuse rasime vienintelę magnetinę plokštelę, kurios talpa sudaro 320 GB arba 500 GB, priklausomai nuo modelio. Būtina pažymėti, kad Seagate neatsisakė tradicinės SATA-III jungties, kaip tai padarė WD, taigi galima kalbėti apie geresnį suderinamumą su nešiojamų kompiuterių motininėmis plokštėmis.

Naujųjų kietų diskų sparta neviršija 5400 aps./min., naudojama 16 MB talpos spartinančioji atmintis. Kaupiklio svoris lygus 93 gramus, tuo tarpu rekomenduojama kaina sudaro $89. Lygiagrečiai bus siūloma modifikacija su aparatiniu duomenų šifravimu (kaupiklio talpa šiuo atveju sudarys 500 GB). Pranešama, kad Seagate Laptop Ultrathin HDD jau tiekiami kompanijoms Lenovo ir Dell.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos