Vienas iš Skype autorių: projektas gavosi kitoks, nei planavome iš pradžių


Vienas iš Skype idėjos autorių ir projekto įgyvendintojų Jaan Tallinn

Vienas iš Skype idėjos autorių ir projekto įgyvendintojų Jaan Tallinn

Visi puikiai žino, kad Skype – tai tarnyba, kuri leidžia keistis žinutėmis bei pasinaudoti vaizdo skambučiais. Vis tik dabar paaiškėjo, kad iš pradžių Skype įkūrėjai galvojo savo projektą panaudoti šiek tiek kitaip.

Skype kūrusio inžinieriaus Jaan Tallinn teigimu, iš pradžių buvo sugalvota sukurti didelį tinklą iš Wi-Fi taškų, o vėliau jį panaudoti, siūlant specialias telekomunikacines paslaugas – pavyzdžiui, telefoniją arba TV laidų transliavimą.

Deja, su TV transliacijomis nieko neišėjo, kadangi Skype kūrėjai tuomet dalyvavo ir P2P tinklo KaZaa kūrimo procese, taigi tuomet iki ausų buvo įklimpę teisminiuose procesuose. Kalbant apie telefoniją, partnerių estams taip pat nepavyko surasti, tokiu būdu, kūrėjams teko sukurti savo nuosavą technologiją.

Iš pradžių projektas turėjo būti pavadintas Skyper, tačiau domenas Skyper.net jau buvo užimtas, ir taip atsirado trumpesnis variantas – Skype. Vėliau idėja apie Wi-Fi prieigos taškų tinklą taip pat buvo numarinta, o Skype tapo pagrindiniu kompanijos produktu.

Priminsime, kad 2011 m. gegužės mėnesį korporacija Microsoft įsigijo Skype už maždaug 8,5 mlrd. JAV dolerių. Microsoft planuose numatyta Skype paslaugos integracija į Xbox ir Kinect, Windows Phone ir kitus įrenginius, taip pat į programinę įrangą bei tarnybas Lync, Outlook, Xbox Live. Kaip matyti iš praktinių veiksmų, integracija vyksta gana sėkmingai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos