Snapdragon 800 – pirmieji „tikri“ 28 nm Qualcomm procesoriai?


Qualcomm Snapdragon 600 ir Snapdragon 800 procesoriai, skirti mobiliems įrenginiams, buvo pristatyti 2013 m. sausio mėnesį vykusioje parodoje CES 2013. Tuo pačiu metu net ir naujausias Samsung flagmanas Galaxy S4 nesugebėjo gauti pažangiausio Qualcomm procesoriaus, taigi teko tenkintis ne tokiu galingu modeliu. Ir kalta ne P. Korėjos kompanija, kuri galbūt norėjo pabrėžti, jog Qualcomm Snapdragon 600 ir Exynos 5 Octa yra lygūs. Priežastis daug paprastesnė – Snapdragon 800 dar nebuvo gaminami arba jų pirmosios partijos gamintojus pasiekė visai neseniai. Vis tik ir pati Qualcomm nelabai kalta dėl vėlaus Snapdragon 800 starto.

Qualcomm-snapdragon-800

Kompanijos Qualcomm vadovas Paul Jacobs parodoje CES 2013 pristato 800 Series procesorius

Bendraudami su Qualcomm atstovais, puslapio Fudzilla žurnalistai sužinojo, jog procesoriai Snapdragon 800 bus gaminami, naudojant 28 nm technologinį procesą ir HKGM-medžiagas. Oficialiai kompanija skelbė, jog abu procesoriai bus gaminami, patelkiant 28 nm HPm technologiją (High Performance for mobile – tai pati sudėtingiausia 28 nm HKGM technologija, kurią gali pasigirti TSMC). Tokiu būdu, galima spręsti, jog Snapdragon 600 remiasi technologija, kuri orientuota į nebrangius ir ekonomiškus procesorius – 28LP (poly/SiON), taip pat naudojamos TSMC gamyklose.

Bet kokiu atveju, šaltinis vienareikšmiškai teigia, jog Snapdragon 800 – tai pirmoji Qualcomm SoC mikroschema, sukurta 28 nm HKGM technologijos pagrindu. Kompanija Samsung, beje, savo išreklamuotą 28 nm Exynos 5 Octa taip pat pradėjo gaminti vos prieš mėnesį. Jei informacija teisinga, Snapdragon 800 gaus ir integruotą radijo modulį, kuris dabar plačiai išplitusiuose Snapdragon 600 diegiamas kaip atskiras modulis.

Ir čia reikėtų pavydėti kompanijai Intel – pastaroji jau pradėjo gaminti antros kartos HKGM puslaidininkius, kurie dabar įsisavino 22 m technologinį procesą, tuo tarpu kai visi kiti (TSMC, Globalfoundries ir Samsung) šiaip ne taip įveikė pirmąjį 28 nm HKGM etapą. O juk dar visai neseniai pradėta spekuliuoti, jog 28 nm jau seniai įsisavintas ir ateina 20 nm era…

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos