Sony Xperia Z Ultra: telefonas su didžiausiu ekranu ir galingiausiu procesoriumi


Japonų kompanija Sony anonsavo išmanųjį telefoną su didžiausiu pasaulyje ekranu. Modelio Xperia Z Ultra ekrano įstrižainė sudaro net 6,44“, o tai yra apie 60% daugiau, nei gali pasigirti „statistinis“ išmanusis telefonas.

Vargu, ar kas nors ginčysis, jog Xperia Z Ultra yra labiau panašus į 7“ planšetinį kompiuterį, nei mobilų įrenginį, su kuriuo galima skambinti. Dar daugiau, Sony pavyko tarti naują žodį segmente, kuriame jau senokai vartojamas žodis „kastuvas“. Apsaugos nuo dulkių ir drėgmės standartai IP55 ir IP58 leidžia naują produktą vadinti tikrų tikriausiu „irklu“.

0_Xperia_Z_Ultra

Kai kurie ekspertai jau juokauja, jog jei piktas bebras iš jūsų pagriebs irklą ir nutemps po vandeniu, su Sony išmaniuoju telefonu bus galima drąsiai pasiekti krantą, o po to jis sėkmingai veiks kaip elektronikos įrenginys. Svarbiausia, kad jis nebūtų panardintas giliau nei 1,5 metro, o plaukti ne ilgiau kaip pusvalandį.

02_Xperia_Z_Ultra

Naujoko matmenys – 179,4 х 92,2 х 6,5 mm, svoris – 212 gramų. Aparatinė įranga atitinka planšetofono matmenis: viduje rasime 4 branduolių 2,2 GHz procesorių Qualcomm Snapdragon 800 (GPU – Adreno 330), 2 GB operatyvios atminties, 16 GB kaupiklį, microSD kortelių skaitytuvą. Ekranas – Full HD (1920 x 1080) raiškos su IPS LCD matrica ir „Triluminos“ technologijos palaikymu. Ant ekrano galima rašyti ne tik su specialiu rašikliu, tačiau ir su paprastu pieštuku ir šratinuku – svarbiausia, kad antgalis būtų elektrai laidus ir ne storesnis nei 1 mm. Sony teigimu, tai pagelbės versle bei apskritai leis atsiskleisti kūrybiškai asmenybei.

03_Xperia_Z_Ultra

Sony Xperia Z Ultra baterijos talpa siekia 3000 mAh. To turėtų užtekti iki 11 valandų pokalbiams, 120 valandų muzikos atkūrimui, 5,5 valandos filmų žiūrėjimui ir iki 550 valandų laukimo būsenoje. Nugarinėje dalyje yra 8 MP, priekyje – 2,2 MP raiškos kamera. Sony žada palaikyti naujoką visa eile firminių tarnybų, įskaitant žaidimų ir knygų. Panašu, kad bus bandoma konkuruoti su Amazon?

04_Xperia_Z_Ultra

Viduje bus įdiegta operacinė sistema Google Android 4.2.2 Jelly Bean. Garantuojamas darbas su 4G LTE, palaikoma Bluetooth 4.0, NFC ir DLNA. Atskirai galima įsigyti specialią prijungimo stotelę, kuri paverčią telefoną į nedidelį multimedia grotuvą, taip pat porą sprendimų su OLED ekranais, įskaitant „protingą“ laikrodį. Skambinti su aksesuarais kai kam gali būti lengviau, nei su pačiu išmaniuoju telefonu, kuris tuo metu gali būti kišenėje arba rankinėje.

05_Xperia_Z_Ultra

Atskirai galima paminėti išmaniojo telefono „draugą“ – laikrodį Sony SmartWatch 2 SW2. Įdiegtas 1,6“ įstrižainės 220 x 176 taškų raiškos ekranas. Garantuojama apsauga nuo dulkių ir drėgmės (IP57). Korpusas pagamintas iš aliuminio.

Prekyboje Sony Xperia Z Ultra pasirodys III ketvirtyje: Azijos šalyse – liepos mėnesį, Europoje – rugsėjį. Apie Xperia Z Ultra kainą – nė žodžio, tačiau žinant Sony, ji maža tikrai nebus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos