SunPartner siūlo telefonų ekranus paversti energijos šaltiniu


Kompanija SunPartner nusiteikusi ryžtingai išpopuliarinti savo išradimą jau 2014 metais. Prancūzų sukurta panelė gali paversti išmaniojo telefono ekraną iš aktyvaus vartotojo į energijos šaltinį. Į permatomą, daugiasluoksnę struktūrą įdiegti ploni saulės elementai, kurie generuoja energiją, kai į juos patenka šviesa.

sun_02

Virš fotoelementų sluoksnio yra patalpintos pusiau cilindrinės linzės, kurios atlieka dvi svarbias funkcijas: fokusuoja saulės šviesą į jautrias sritis ir formuoja nenutrūkstamą vaizdą, matomą vartotojui. Tokios saulės panelės storis sudaro ne daugiau kaip 300 mikrometrų (maždaug 3 įprasti popieriaus lapai), o jos permatomumas sudaro 95%.

Žinoma, pasiekti begalinio autonominio darbo laiko SunPartner specialistams nepavyko, tačiau kompanijos pareiškė, kad esant įprastam išmaniojo telefono naudojimo režimui, baterijos resursas pailgėja apie 20%, nors teoriškai šis rodiklis siekia 50%.

sun_03

Pastarojo SunPartner technologija apsaugota 30 patentinių paraiškų. Šiuo metu kompanija veda derybas su elektroninių įrenginių gamintojais dėl technologijos diegimo galimybės į serijinius produktus. Norisi tikėti, kad panašūs sprendimai gana greitai taps komercinių produktų dalimi, kadangi iki šiol gamintojai renkasi tik ekstensyvų baterijos talpos augimą, nors perspektyvių technologijų tikrai užtenka.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos