14 nm procesorių gamybą Intel pradės dar šį pusmetį


Šiandien buvo paviešinta Intel ketvirčio veiklos ataskaita, o joje naujasis vadovas Brian Krzanich užsiminė apie būsimus produktus ir naujus technologinius procesus. Tiesa, kai kur buvo kalbėta labai aptakiai.

Visų pirma reikėtų paminėti apie naujausius Intel planų pokyčius, kurie atsispindi kai kuriuose tarnybiniuose dokumentuose. 2014 metų II ketvirtis mus nudžiugins atnaujintų Haswell procesorių pasirodymu, kurie įsisavins šiek tiek patobulintą 22 nm technologinį procesą. O štai žadėti 14 nm procesoriai Broadwell pasirodys tik 2015 metai. Procesoriai Atom 14 nm technologiją turėtų įsisavinti po metų, kai bus išleisti Bay Trail – tai leidžia kalbėti apie 2014 metų antrą pusę.

haswell_roadmap_2014

Vis tik ketvirčio ataskaitoje Intel generalinis direktorius net keletą kartų aiškiai pakartojo, jog 14 nm produkcijos gamybą kompanija pradės dar 2013 metų pabaigoje. Tiesa, B. Krzanich nepatikslino, apie kokius produktus kalbama. Akivaizdu, jog omenyje vis tik turėta FPGA sprendimai, skirti kompanijai Altera, kuriai mikroschemas Intel tieks kaip kontraktinis gamintojas.

Analitikų bandymai iš Intel vadovo ištraukti kuo daugiau įdomios informacijos apie 14 nm Core procesorių pasirodymą tik dar labiau pagilino intrigą. B. Krzanich atsisakė detalizuoti savo pasisakymą, vėliau pranešė, kad „šioje sferoje Intel planai nepasikeitė, ir pirmieji 14 nm Core klasės procesoriai bus pristatyti 2014 metų pirmoje pusėje“. Arba naujasis Intel vadovas nesusipažinęs su naujausiais kompanijos planais, arba užuominos apie Core procesorius šiame kontekste reiškė kai ką kitą, nei visi įsivaizduoja. Detaliau apie tai pakalbėti Brian Krzanich sutiko tik būsimame susitikime su investuotojais – tai įvyks šių metų lapkričio mėnesį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos