Nešiojamų kompiuterių su 15“ ekranu paklausa mažėja, su 11“ – auga


Puslapis DigiTimes, remdamasis kompiuterių komponentų gamintojais iš Taivano, teigia, jog nešiojamų kompiuterių su 15“ įstrižainės ekranu paklausa pradeda kristi dėl stagnacijos Europos šalyse.

Windows-8-laptop

Tuo pačiu metu 11,6“ ekranus turinčių nešiojamų kompiuterių pardavimai sparčiai auga, tam įtakos turi ir žymiai sumažintos Windows 8 licencijų kainos – Microsoft subsidijuoja mobilius Windows įrenginius, kurie turi 11,6“ arba mažesnės įstrižainės ekraną.

Remiantis kompanijos IDC pateikiamais duomenimis, 15“ nešiojamų kompiuterių tiekimas per metus krito maždaug 15,8%: jei 2012 m. paskutiniame ketvirtyje buvo realizuota 20,07 mln. egzempliorių, tai 2013 m. I ketvirtyje – tik 16,9 mln. vienetų. 14“ nešiojamų kompiuterių tiekimas sumenko 13,2% (nuo 15,4 mln. iki 13,3 mln. vienetų).

Pranešama, kad nuolaidas taiko ne tik Microsoft. Kompanija Intel savo partneriams, kurie perka žymius procesorių kiekius, taip pat suteikia nemažų nuolaidų. Ypač tai susiję su SoC mikroschemomis Atom (Bay Trail), kurios turėtų pasirodyti serijiniuose planšetiniuose ir nešiojamuose kompiuteriuose jau III ketvirtyje. 11.6“ įrenginių segmento augimui įtakos turi modeliai su ARM procesoriais bei operacine sistema Google Android.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos