2014 m. Apple gali gauti pažangiausius Sharp ir LG ekranus


Visus 2012 metus truko „muilo opera“ apie meilę ir neapykantą tarp kompanijų Sharp ir Foxconn. Abu gamintojai taip ir nesusidraugavo, nors šansų pataisyti santykius vis dar turi. Viena iš tarpusavio partnerystės temų buvo bendras pažangiausių Sharp LCD ekranų licencijų pasidalinimas, gamyba arba tiesiog pirkimas. Daugelis ekspertų mano, kad Foxconn apie japonų kompaniją taip sparną suko dėl Apple poreikių, kuriai reikalingi geriausi pasaulyje ekranai, skirti telefonams, planšetėms ir nešiojamiems kompiuteriams.

iphone-5s-in-hand

Didžiausią susidomėjimą kelia nauji Sharp IGZO ekranai, kurie kaip tranzistorių medžiagą naudoja tokius elementus, kaip cinko, galio ir indžio oksidus. Teigiama, jog elektronų mobilumas IGZO ekranuose yra 10 kartų didesnis, nei paprastame amorfiniame silicyje. Tai leidžia padidinti tranzistorių tankį be jų produktyvumo pabloginimo, kartu padidinti permatomumą ir taip sumažinti LED pašvietimo intensyvumą bei sutaupyti baterijos energijos. Ar kompanijai Apple reikalingi tokie ekranai? Panašu, kad labai reikalingi. Vienintelė problema – Sharp niekaip nesugeba susitvarkyti su IGZO ekranų masine gamyba.

Puslapis Korea IT News praneša, jog kompanija Apple jau pradeda diegti IGZO ekranus į savo įrenginius – nuo išmaniųjų telefonų iki nešiojamų kompiuterių, o naujo pavyzdžio produktus turėtume pamatyti jau 2014 m. pirmoje pusėje. Dėl pažangių ekranų deramasi ir su korėjiečių LG, kadangi pastaroji turi panašią į Sharp IGZO technologiją – Oxide TFT. Skirtumas tik tas, kad Sharp jau gamina savo ekranus, o LG tik pradeda modernizuoti gamybines linijas. Kitų metų antroje pusėje LG jau galės imtis masinės gamybos, taigi korėjiečiai ir japonai galės patenkinti Apple poreikius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos